17 жовтня 2019 року відбудеться одна з головних подій року у галузі свинарства — Міжнародний День Свиноферми. Цьогоріч у фокусі події — практичні поради оптимізації витрат та збільшення прибутковості виробництва. Чому варто їхати на подію поділилися учасники минулорічного заходу.
Олег Губа, керівник ферми ПП «Агромаш»
Раніше я вже бував на подіях, організованих Асоціацією — відвідував Конгрес «Прибуткове свинарство», а от на Дні Свиноферми уперше.
Дуже сподобався серйозний підхід до біобезпеки для підприємств. Нині це дуже актуально. Наприклад у нас, на Полтавщині через АЧС закривалися саме свиногосподарства. Тому, звісно, інформація про те, як можна максимально убезпечити наше підприємство від АЧС цікавить найбільше. Експерти ділилися дослідженнями, практиками з інших ферм. Висновок один — треба це все «перетравити», вивчити і максимально використовувати заходи, доцільні саме у нашому конкретному випадку.
Як на мене, розділити секції за тематикою — вдала ідея. Так, переглянувши програму одразу вибрав для себе виступи — кілька на «ветеринарці» та щодо економіки годівлі та данських стратегій годівлі — на «технологіях».
Леонід Леньков, кандидат с-г наук, лікар вет. медицини, компанія «Вет Агро»
На Дні Свиноферми я не вперше, вже декілька років відвідую і цей захід і схожі. Вони дають можливість розвиватися, знайомитися з людьми, новими партнерами, ну й звісно це зустрічі зі старими друзями.
У порівнянні з іншими роками, мушу відзначити, з'явилося багато нових напрямків, видно що відкриваються нові господарства, нові комплекси, які уже дійсно втілюють сучасні технології на своїх підприємствах. Це помітно навіть по учасникам, присутнім на події.
Олександр Корягін, ПрАТ «Племсервіс»
На подіях, які організовує АСУ ми завсідники — і на семінарах буваємо, і на конгресі, та й на Дні Свиноферми не вперше. Цього разу приїхали спеціально заради Технологічної секції, — всі питання актуальні, особливо цікавлять практичні підходи.
Питання АЧС зачіпає всіх, але має «підводні камені» — не всі спалахи реєструються офіційно, люди приховують випадки, буферні зони існують тільки на папері... Тому поради, озвучені експертами під час Національної конференції з АЧС треба брати не просто до уваги, а впроваджувати у практику всім, хто ще цього не зробив. А тим хто зробив, всеодно думати над ще більшим покращенням захисту. Адже в реальності маємо катастрофу! Сюди додаються й дикі кабани, які також є фактором поширення хвороби.
Лана Вівант, генеральний директор «ХОГ СЛАТ Україна»
Ситуація для розвитку свинарства в Україні зараз складна. Поголів’я свиней продовжує скорочуватися. З одного боку це веде до підвищення закупівельних цін на свинину. З іншого — свинарям доведеться боротися за споживача, тому що, чим дорожчою ставатиме свинина, тим більше населення купуватиме інші, більш бюджетні, види м'яса. Однозначно у виграшному становищі будуть ті господарства, в яких ведеться аналіз собівартості виробництва, а також дотримуються суворі норми біобезпеки. Поширення АЧС — ще один фактор, який негативно впливає на галузь.
День Свиноферми — один з небагатьох заходів, де збираються представники господарств і постачальники технологій і йде обговорення всього комплексу питань. З цієї позиції День свиноферми продовжує бути важливою платформою для знайомства і спілкування з цікавими людьми, а також ресурсом актуальної інформації про галузь свинарства.
Тож, до зустрічі 17-го жовтня у «UBI Conference Hall» (Київська область, с. Глеваха, вул. Підприємницька 10) на Міжнародному Дні Свиноферми!
Джерело: Pigua.info