Відсутність дружніх сходів, пониження та коливання температури повітря, подекуди опади різної інтенсивності, дещо стримують розвиток шкідників у посівах озимих зернових та ріпаку.
За даними моніторингу Держпродспоживслужби, наразі у посівах озимих зернових спостерігається зниження шкодочинності і розповсюдження злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих культур.
Разом з тим, погодні умови звітного періоду такі не вплинули на розвиток і живлення личинок хлібного туруна та гусениць озимої совки, які в чисельності 0,5-1 екз. на кв.м пошкодили до 2% рослин у слабкому ступені.
«Повсюди на падалиці зернових культур запас інфекції борошнистої роси відмічають на 2-10, макс. 15% уражених рослин, бурої іржі, септоріозу, осередково гельмінтоспоріозу на 2-6% рослин, що надалі, за сприятливих погодних умов, може сприяти їх прояву на посівах озимини», — свідчать дані моніторингу.
Тим часом, у посівах озимого ріпаку за рахунок зниження температурного режиму знизилась активність гусениць біланів, озимої совки, ріпакового пильщика, блішок, попелиці, якими пошкоджено 3-15, осередково в господарствах Запорізької та Миколаївської областей 20-30% рослин на 11-58% обстежених площ.
На 7-10% площ культури альтернаріозом, пероноснорозом, фомозом, осередково циліндроспоріозом охоплено 1-7, макс. 10% рослин (альтернаріоз, Київська обл.). За наявності інфекції та для стримування росту листя і підвищення стійкості до екстремальних погодних умов рекомендовано провести обприскування дозволеними до використання препаратами.
ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні
agroconf.org