За даними жовтневого звіту IGC прогнози виробництва зернових у світі були скорочені на 2 млн. (до 2157 млн. т), порівняно з вересневими прогнозами.
Але така позначка все одно залишається більшою за попередні маркетингові роки. При цьому очікується, що обсяги світової торгівлі зерновими збільшаться на 4 млн. т., порівняно з вересневими даними, в основному через збільшення показників імпорту пшениці до Туреччини та Казахстану і кукурудзи до ЄС, Японії та Південної. Кореї. Прогнози щодо світових запасів зерна у жовтні зменшились на 6,4% (або на 9 млн. т), встановивши новий мінімум за останній 6 років. В основному це спричинено скороченням запасів кукурудзи у Китаї та США. Не зважаючи на те, що прогнози рівня споживання зернових у світі скоротили на 2 млн. т., порівняно з попереднім звітом, такий обсяг залишається рекордним за останні 4 роки.
За новими даними від експертів IGC виробництво пшениці у світі знизиться на 2 млн. т (до 762 млн. т), порівняно з вересневим прогнозом через посуху у певних регіонах країн ЄС, Україні та Росії. Але такий рівень виробництва пшениці у 2019/20 МР є все одно більшим на 3,9% або на 29 млн. т за дані 2108/19 МР. Очікується, що світовий рівень споживання пшениці знизиться на 1 млн. т., очевидно через зниження прогнозів щодо рівня її світових запасів на 1 млн. т.
Ситуація з кукурудзою не відрізняється від ситуації із пшеницею. Експерти знизили світові прогнози виробництва цієї культури на 1 млн. т до 1098 млн. т. . Слідом за зниженням обсягів виробництва, прогнози на споживання кукурудзи також зменшили на 1 млн. т, порівняно з вересневими даними. Обсяги торгівлі кукурудзою у світі за новими очікуваннями збільшаться на 1,8% (або на 3 млн. т).
Через уповільнення темпів проведення польових робіт з вирощування сої в Бразилії та падіння обсягів вирощування цієї культури в США, світові прогнози щодо її виробництва зменшились на 1 млн. т. (до 341 млн. т). Оскільки США і Бразилія є одними з головних світових експортерів цієї культури, очікування щодо торгівлі нею знизились на 27,7% (або на 6 млн. т), порівняно з попередніми прогнозами.
Очікування щодо виробництва рису у світі залишились незмінними (на рівні 500 млн. т).
Через підвищений рівень невизначеності щодо перспектив урожаю зернових у деяких регіонах, а також наявність оптимістичних очікувань щодо торговельної угоди між США та Китаєм, індекс цін на зернові від аналітиків IGC в цілому збільшився на 4%.
Аналітичний департамент УАК
agroconf.org