Аграрний тиждень. Україна
» » Проти продажу землі олігархам: аграрії влаштують масовий протест
» » Проти продажу землі олігархам: аграрії влаштують масовий протест

Проти продажу землі олігархам: аграрії влаштують масовий протест


У середу, 30 жовтня, аграрії та селяни вийдуть на масову акцію протесту проти включення до порядку денного парламенту законопроєкту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з жовтня 2020 року вводиться ринок землі в Україні.

Приймати даний законопроект категорично не можна: він невигідний Україні та українцям, оскільки  сприяє розвитку агрохолдингів та олігархізації аграрного сектору.  Зокрема, ним не встановлено розумних лімітів на володіння землею «в одні руки». А це у свою чергу загрожує концентрацією великих земельних масивів – до 200 тис га - у володінні однією особою. Більше того: і ці обмеження можна обійти через "лазівки" у законопроєкті, завдяки яким можна контролювати необмежену кількістю с/г землі.
Не дивлячись на таку загрозу, даний законопроєкт було підтримано депутатами 18 жовтня під час «таємного» засідання комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, так що громадськість та аграрії не змогли на нього потрапити і висловити свою позицію. І вже цього тижня його можуть винести на розгляд Верховної Ради.

Схожі новини
  • Проти продажу землі олігархам: аграрії влаштують масовий протест. Прес-анонс
  • Профільний комітет парламенту відхилив урядовий законопроект про ринок землі
  • Аграрії та селяни протестуватимуть проти продажу землі іноземцям
  • Мінекономіки України оприлюднило проект закону щодо обігу земель сільгосппризначення
  • Проект закону про ринок землі опублікували на сайті Мінекономрозвитку

  • Додати комментар
    Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.