Ціни на українську кукурудзу стабілізувалися в порту на рівні 155-156 $/т або 4550-4600 грн/т, оскільки термінали переповнені, а відсутність судів на тлі продовження залізних відвантажень з елеваторів посилює логістичну напругу.
Про це повідомляють аналітики GrainTrade.
Експерти зазначають, що на базисі FOB ціни на вітчизняну кукурудзу зупинилися на рівні 166-167 $/т для відвантажень в листопаді та 169-170 $/т – у грудні. Трейдери закривають короткі позиції, проте попиту на січень-лютий не спостерігається.
На тлі низького експортного попиту та невизначеності з врожаєм кукурудзи в США ф’ючерси на кукурудзу за два дні подешевшали на 2,2 $/т до 148,89 $/т.
Новина про можливе перенесення підписання торговельної угоди між США та Китаєм з листопада на грудень стало головним чинником тиску на ціни, додають аналітики.
Ринок не підтримав навіть тижневий звіт EIA, який показав збільшення денного виробництва етанолу до 1,014 барелів, що підтверджує зростання попиту на кукурудзу з боку етанолової галузі.
Напередодні оприлюднення звіту USDA аналітичні агенції публікують власні оцінки виробництва кукурудзи.
В порівнянні з жовтневими прогнозами усереднена оцінка врожайності кукурудзи в США знижена з 168,4 до 167,3 бушеля/акр, площі до збирання – з 81,8 до 81,3 млн акрів, валового збору – з 350 до 345,5 млн т.
Зменшення врожаю поки не турбує трейдерів, оскільки попит на американську кукурудзу залишається низьким на тлі конкуренції з дешевшою південноамериканською та українською кукурудзою. Очікується, що внаслідок зменшення експорту кінцеві запаси кукурудзи в США виростуть.
Бразильська кукурудза стає все привабливішою через зниження курсу реалу відносно долара.
Південнокорейські переробники з початку тижня придбали 270 тис. т імовірно чорноморської кукурудзи з поставкою в лютому-березні за ціною 207-212 $/т CFR, що тисне на американський ринок.
ІЦ УАК за матеріаламии Агробізнес Сьогодні
agroconf.org