Аграрний тиждень. Україна
» » Відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку може бути відновлене?
» » Відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку може бути відновлене?

Відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку може бути відновлене?Представники Комітету олійних та зернових культур Європейської Бізнес Асоціації неодноразово наголошували на важливості невідкладного прийняття законодавчого рішення про відновлення відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Наразі існує можливість відновити справедливі умови оподаткування та добросовісної конкуренції на аграрному ринку, оскільки у Верховній Раді України було зареєстрованозаконопроект №2446, яким пропонується внести зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур.

Нагадаємо, щоситуація з експортом сої та ріпаку, які є одними з найбільш експортно-орієнтованих культур, почала негативно змінюватися в останні роки. Причиною стало те, що у грудні 2017 року Верховна Рада України прийняла так звані «соєво-ріпакові правки»,які позбавили виробників та експортерів права отримувати державну фінансову підтримку через механізм відшкодування ПДВ при експорті сої (з 01.09.2018 до 31.12.2021) та за експорту насіння ріпаку (з 01.01.2020 до 31.12.2021). А з 1 вересня 2018 року почали діяти додаткові норми, запроваджені Законом 2440-VIII, якими було повернуто право відшкодовувати ПДВ, але лише для підприємств-виробників, які самостійно вирощують вищевказану продукцію на сільськогосподарських землях. Компанії-експортери, які не мають статусу сільгоспвиробника, так і залишилися поза системою відшкодування ПДВ, що фактично виштовхнуло їх із ринку, а сам ринок зробило менш конкурентним.

Більше того, норми, які є сьогодні, суперечать Директиві Ради ЄС№2006/112/ЄС від28листопада2006року про спільну систему податку на додану вартість, яка не передбачає обмеження права певних категорій суб’єктів господарювання на відшкодування ПДВ за здійснення експортних операцій. Відповідно, представники Комітету Асоціації наголошують на важливості невідкладного прийняття законодавчого рішення про відновлення відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку й підтримують законопроект№2446,який би дозволив відновити справедливу конкуренцію на аграрному ринку, на яку так чекає зернова бізнес-спільнота.

European Business Association

Схожі новини
  • Депутатам пропонують переглянути «олійні правки»
  • Вибіркова податкова політика нищить чесну конкуренцію на агроринку
  • Члени ВАФ звернулися до президента щодо «олійних правок»
  • УКАБ закликає Податковий комітет ухвалити законопроект 7403-2
  • Експортерам агропродукції скасували відшкодування ПДВ

  • Додати комментар
    Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.