В 2020 році українська влада має намір продати не менше 300 малих та середніх, а також 5 великих об’єктів державної власності.
Про це повідомив голова Фонду державного майна України (ФДМУ) Дмитро Сенниченко на ІІ Саудівсько-Українському аграрному бізнес-інвестиційному форумі.
«Наразі у країни є унікальна можливість, ми об’єдналися з урядом, з президентом у приватизації держмайна. Метою її не є отримання максимального прибутку. Продаж це одноразова дія і не треба покладати надії на наповнення бюджету. Головна мета приватизації – це залучення компетентних інвесторів, які вже через наступне інвестування, через модернізацію виробництва, сплати податків, залучення робочої сили будуть додавати такий кумулятивний ефект. А також це боротьба з корупцією, адже саме на держпідприємствах її найбільше», – пояснив Сенниченко.
Він зауважив, що загалом в Україні налічується 3 733 підприємств у державній власності. За його словами, 1261 держпідприємство необхідно ліквідувати; 585 – наразі знаходяться на непідконтрольній Україні території.
«Кабінет міністрів має прийняти рішення про передачу об’єкту державної власності до ФДМУ, потім фонд розкриває всю необхідну інформацію, робить процес прозорим і виставляємо на приватизацію», – сказав він.
Голова ФДМУ нагадав, що парламент прийняв закон про відміну заборони на приватизацію, в якій було понад 14000 підприємств.
«Зараз уряд розробляє законопроект, щоб залити, все ж таки у держвласності порядку 700 підприємств. А решта буде передаватися і уже передається до ФДМУ для виведення його на ринок. Наше завдання зробити "інвестиційне меню", щоб було інвестору видно, що купляти. Йде активний процес. Для того, щоб приватизація відбулась, необхідно відновити довіру інвесторів», – підкреслив Сенниченко.
ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні
agroconf.org