У Петрівцях Полтавської області агрофірма "Астарта Прихоролля" опалює виробничі приміщення паливними пелетами та брикетами з відходів соняшника та кукурудзи.
Агрофірма запустила виробництво біопалива та відмовилась від природного газу ще три роки тому.
Цех з виготовлення пелет та брикетів із сільськогосподарських відходів запустили батько й син – Віталій та Станіслав Шумейки, які дали нове життя екструдеру, облаштували дві лінії та налагодили виробництво.
«Вирішили утилізувати рослинні рештки, виробляючи паливо. Пелети призначені для автоматичних котлів, брикети – для потужних твердопаливних», – пояснює Віталій Шумейко.
Щорічно виробничий підрозділ "імені Іваненка" ТОВ "Астарта Прихоролля" переробляє близько 300 тонн відходів рослинництва, зокрема, соняшника та кукурудзи.
Сировину просіюють, подрібнюють, а потім пресують. Із форми, яка потрапляє на конвеєр, випаровують вологу. Далі готові пелети та брикети потрапляють у біг-бег, де зберігаються до завантаження і розвезення по виробничих підрозділах.
Цех у Петрівцях забезпечує сировиною елеватор у Семенівці. Із тони сільськогосподарських відходів отримують 900-920 кг пального. За одну зміну переробляють близько двох тонн сировини.
«Якщо буде попит і стане вигідно виробляти його на продаж, плануватимемо закупівлю нової установки, щоб збільшити обсяг виробництва», – наголошують не підприємстві.
ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні
agroconf.org