За 11 місяців 2019-го сільськогосподарські підприємства збільшили обсяги реалізації свиней на забій на 5,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, ДССУ оцінює приріст промислової пропозиції свинини у 25,8 тис. т (до 470,7 тис. т). Про те, чи варто розцінювати таку зміну як позитивну, уточнювали в аналітиків Асоціації «Свинарі України».
«Хоча у другому півріччі пропозиція свиней забійних кондицій від промислових операторів була дещо неоднорідною (через її обмеженість у західних областях), підсумок 11 місяців свідчить про більші обсяги реалізації свиней на бійні та м’ясокомбінати. Так, за аналізований період на забій направили 4,3 млн свиней, що на 154 тис. голів більше ніж роком раніше. Збільшенню сукупної живої маси тварин також сприяло підвищення середньої забійної ваги однієї голови на 2 кг — до 109 кг», — пояснили в АСУ.
«Проте на тлі інших даних про ситуацію в галузі важко радіти таким змінам. Зокрема, темпи приросту реалізації на забій цьогоріч більш ніж вдвічі перевищили приріст обсягів вирощування свиней. Дані ДССУ свідчать, що сумарні обсяги вирощування свиней сільськогосподарськими підприємства склав 487,9 тис. т живою масою, що на 2,5% більше ніж торік. При цьому, майже 96,5% з цих об’ємів реалізували на забій, а це лишає менший «зазор» нарощування виробництва свинини у подальшому», — коментують експерти.
«Водночас, негативну динаміку в четвертому кварталі демонструє і чисельність свинопоголів’я: промислове свинарство втратило 2,1% (-73,5 тис. гол. до 3,35 млн гол.) у порівнянні з початком грудня 2018-го, а присадибний сектор — 7% чи 200 тис. свиней. Враховуючи, те, що для останнього місяця року сукупна чисельність свиней в країні на рівні 6 млн гол. є рекордно низькою, є усі передумови для встановлення нового антирекорду за кількістю тварин у секторі вже у перші два місяці 2020-го», — зазначили в аналітичному відділі АСУ.
Джерело: Pigua.info