Під час церемонії нагородження премії «Елеватор року 2019» були названі найбільш інноваційні та ефективні елеватори, а також визначені кращі керівники елеватора і самі затребувані компанії на ринку елеваторного обладнання в 2019 році.
У лонг-лист рейтингу увійшли елеватори, які працюють на території України, їх показники по ефективності, перевалці і впровадження інноваційних рішень. Разом з тим, в рейтинг були включені компанії, які забезпечують ринок елеваторного обладнання.
Переможці «Елеватор року 2019» визначалися на основі оцінок експертної ради та за допомогою онлайн-голосування на сайті AgroPortal.ua.
Номінація – елеваторного обладнання 2019
В результаті переможцем став – Завод елеваторного обладнання, ГК «Зернова столиця»
Робота компанії «Зернова столиця» спрямована на розробку і впровадження нових видів обладнання для елеваторної промисловості
Леонід Козаченко, Почесний президент Української аграрної конфедерації:
В Україні в найближчі 10 років потрібно побудувати додаткові елеваторні потужності з об’ємом зберігання 30 млн т, а також ще потрібно близько 13 портових елеваторів. І добре, що є такі компанії як «Зернова Столиця», які допомагають удосконалити українським виробникам елеваторні потужності для ефективної роботи.
Переможець – Жашківський елеватор, ГК «Суффле Агро Україна»
Жашківський елеватор ГК «Суффле Агро Україна» розташований в Черкаській області, потужність зберігання 100 тис т
Олексій Грушко, директор VARIANT AGRO BUILD:
Ефективність елеватора визначається одним словом – конкурентноздатність, а в наш час це – швидкість, спритність та якість. Це основні показники, які роблять елеватори конкурентоспроможними. Ми дуже раді за Жашківський елеватор оскільки там встановлено наше обладнання.
НОМІНАЦІЯ – ІННОВАЦІЙНИЙ ЕЛЕВАТОР 2019
Переможець – Елеватор Вапнярка, Група компаній Епіцентр К
Сергій Нижник, директор елеватора Вапнярка групи компаній Епіцентр К:
На сьогоднішній день вже мало мати на елеваторі якісне обладнання, потрібні технології, спрямовані на комплексне вирішення завдань з енергоефективності, безпеки праці, екології, автоматизації виробничих процесів. Впровадження енергоефективних технологій на елеваторі – це перше, на що потрібно звернути увагу. Зерносушарки, транспортери та інше обладнання повинні використовувати енергоносії економно. Наприклад, на сьогодні у нас при сушінні кукурудзи витрата природного газу на 1 тонопроцент менше 1,1 м3, витрата електроенергії на сушку кукурудзи – 0,6 кВт/тонопроцент. На зерносушарках нашого підприємства використовується система рекуперації відпрацьованого повітря, їх утеплено, за рахунок цього є енергоефективними. Також на елеваторі встановлені сучасні стрічкові транспортери, які не тільки дбайливо транспортують зерно, а й в два рази менше споживають електроенергії.
За рахунок збільшення кількості завальних ям і прийомних ліній зерна, з’явилося більше мобільності, збільшується кількість прийому зерна і кількість культур, з якими можна працювати одночасно. Зернові лабораторії елеваторів обладнані найсучаснішим обладнанням для швидкого визначення якості зерна. Чи не менше уваги ми приділяємо автоматизації обліку технологічних процесів елеватора.
Але, один з основних наших досягнень – це персонал. Інновація полягає в тому, що ми надали нашим співробітникам гідну заробітну плату і вони не дивляться в бік Польщі, цінують свою роботу, а в результаті – ми маємо кращі показники ККД. На нашому підприємстві немає «плинності кадрів», а отже, не витрачається час на навчання і вливання в колектив нових співробітників.
НОМІНАЦІЯ – КЕРІВНИК ЕЛЕВАТОРА 2019
Переможець – Роман Андрейків, ТОВ «Агродар-Бар» 2019
Роман Андрейків, ТОВ «Агродар-Бар»:
Моя кар’єра – це елеватори і в цій галузі на керівній посаді я з 2003 року. Керівник елеватора – це моя постійна професія. Але коли ми говоримо про сьогоднішню нагороду, то я хотів би щоб зі мною цей успіх розділило 58 осіб – моя команда, яка і є запорукою успіху нашого підприємства і мого успіху як керівника.
Я дуже ціную людей, з якими ми працюємо і розвиваємо наше підприємство. Ми разом досягаємо хороших результатів, якщо враховувати що у нас елеватор 10-тітисячник і в найближчі дні ми закриваємо сьомий оборот елеватора і приступаємо до восьмого.
Ольга Трофімцева, громадський діяч, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України в 2019 р .:
Керівник завжди повинен бути лідером і людиною, який надихає, своєю енергією заряджає колектив, рухає вперед підприємство. І тому я впевнена, що такий керівник, незалежно від сфери діяльності, повинен бути джерелом прогресу і його вплив на розвиток бізнесу, процесів і колектив переоцінити неможливо. Саме такі люди, як Роман Андрейків, вирішують наскільки успішним буде елеваторний бізнес.
НОМІНАЦІЯ – ЕЛЕВАТОР 2019
Переможець – Білопільський елеватор, АФ «Вікторія»
Олег Мірошниченко, керівник Білопільського елеватора АФ «Вікторія»:
По-перше, хочу відзначити весь колектив, який працював зі мною з першого дня на Білопільському елеваторі, зокрема керівника Сумського кластера LNZ Group Сергія Бондаренка. Успіх, не залежно від напрямку і роду занять, приходить тоді, коли люди переживають всією душею за свою справу.
Будівництво Білопільського елеватора починали з нуля: перша черга була здана в 2018 році, друга – в 2019 році. І я з упевненістю можу сказати, що нам вдалося запустити найкращий в Україні елеватор з виробничою потужністю з одноразового зберігання – 77 тис т., І необхідною інфраструктурою для ефективної роботи.
На території елеватора розміщено 14 ємностей зберігання об’ємом по 5 тис т кожна, оснащених сучасною багаторівневою системою контролю температури всередині ємностей. За добу ми можемо відвантажувати 54 вагони.
Також на елеваторі встановлена автоматизована система управління всім технологічним процесом від приймання зерна з автотранспорту, очищення, сушки, зберігання до його відвантаження на залізничний транспорт.
Микола Горбачьов, Президент Української зернової асоціації
Збільшення виробництва зерна буде і надалі стимулювати агрохолдинги будувати нові, більш ефективні елеватори для оптимізації прибутковості вирощування. Тому такі лідери, якими є українські виробники, будуть продовжувати розвивати існуючу інфраструктуру новими потужностями, поступово заміщуючи менш технологічні і ефективні.
http://agroportal.ua