Уряд разом з депутатами та представниками аграрної галузі за наказом Олексія Гончарука створять робочу групу, яка розроблятиме систему планування держпідримки на 3 роки. Про це розповів президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко під час слухань комітету аграрної та земельної політики «Концепція державної підтримки сільгоспвиробників в рамках реалізації аграрних реформ».
«Ми в цьому році поміняли 38 позицій держпідтримки по сумах і напрямків. Мінімум 5 років іде дискусія, щоб прописати як в ЄС на 5-7 років фіскальну політику, щоб аграрієві вставати і знати, що чекає вранці. Треба прописати хоча б на 3 роки і не змінювати, зробити три основні категорії – малі, середні і великі, і по них окремо прописати фіскальну політику. Я написав прем’єр-міністру доповідну, щоб створити робочу групу з 50 чоловік з міністерства фінансів, економіки, податкової, Верховної ради та громадських об’єднань, Олексій Гончарук дав доручення створити і з наступного тижня група буде працювати», – розповів Козаченко.
Голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський розповів, що комітет ще має визначити, хто з депутатів будуть брати участь у робочій групі.
«Програма має бути визначена на 3-5 років, щоб всі люди в аграрному секторі могли на неї розраховувати і будувати з огляду на неї плани», – сказав Сольський.
Козаченко зазначив, що під час визначення рівня держпідтримки має бути визначено окремі напрямки і також обсяги бізнесу.
"Якщо говорити про мікрогосподарства – це практично сімейні, які можуть дуже маленькі обсяги продавати, основна орієнтація яких нішевий продукт, тут має бути відмінна політика. Бо є різниця між 5 і 500 га в підприємстві обробляється, має бути різна держпідтримка, оподаткування. Для середніх суб’єктів господарювання, яких є найбільша кількість, мають бути прописані підходи і внесено до податкового кодексу, що таке середнє агропідприємство. Для великих – це робочі місця, тому треба дати можливість створювати парк сплати податку і забезпечити дотацію для техніки як і для малих та середніх", – сказав Козаченко.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPolit
agroconf.org