Проблеми китайської економіки, які виникли через поширення коронавірусу, дають шанс українським виробникам зайняти нові ніші на світовому і внутрішньому ринках.
Про це під час прес-брифінгу на тему «Державна підтримка підприємств та заходи із детінізації сфери працевлаштування» повідомив міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
«Канали впливу на економіку: через експорт, тому що ми експортуємо в Китай. Що саме ми експортуємо? Наш експорт складає 45%, від нього 7,2% від загального обсягу товарів є питома вага українського експорту в Китай. З тих 7% — це руди і залізні концентрати, кукурудза – 20%, соняшникова олія – 17%. Тому тут ми можемо очікувати підвищення», — розповів Милованов.
Він вважає, що позитивно на українській економіці може позначитись навіть зниження попиту на руду.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPolit
agroconf.org