Державний фітосанітарний інспектор управління фітосанітарної безпеки відділу фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області Віктор Дем’янович провів нараду, на якій були порушені відразу дві теми: проведення в області інформаційної кампанії «Не ризикуй!» та дотримання відповідних законодавчих вимог під час виготовлення дерев’яного пакувального матеріалу.
У заході взяли участь працівники та відвідувачі одного із туристичних агентств, яке обслуговує Угорське консульство у м. Берегово, представники суміжних служб терміналу, брокерського відділу.
Як зауважив фахівець Головного Управління Держпродспоживслужби, заходи, що відбуваються під гаслом «НЕ РИЗИКУЙ!», орієнтовані на мандрівників, туристів та комерційних перевізників, які привозять в Україну за-за кордону рослини, рослинні продукти та інші предмети високого ризику, виготовлені з рослинної сировини. Саме такій категорії громадян варто бути максимально поінформованій про соціальні, екологічні та економічні наслідки завезення зараженої рослинної сировини або карантинних шкідників та хвороб на територію України.
Він зазначив, що спеціалістами здійснюється фітосанітарний контроль комерційних вантажів з рослинами та рослинною продукцією, що прибуває з-за кордону. Але перевірити кожну частину ручної поклажі, яка надходить через пункти пропуску на державному кордоні, фізично неможливо.
Тож на території митного термінала «Берегово» та одного з туристичних агентств розміщені наочні та друковані матеріали «НЕ РИЗИКУЙ», де з ними мають змогу ознайомитись відвідувачі туристичного агентства, працівники терміналу, суміжні служби та водії чи представники організацій, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Такі матеріали агітують громадян відповідально поводитися з рослинами та рослинними продуктами імпортного походження.
Під час наради також йшлося і про вимоги країн-імпортерів стосовно дерев’яного пакувального матеріалу. Зокрема, з метою недопущення ввезення та розповсюдження карантинних організмів лісопродукції Міжнародна конвенція із захисту рослин розробила Міжнародний стандарт №15. Це той фітосанітарний захід, який рекомендований для виконання країнам – членам СОТ і державам, які бажають вступити до СОТ задля запобігання занесенню на територію країни карантинних організмів.