Через посилений дезінфекційний режим та проведення протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням COVID-19, в Україні значно зросла потреба у дезінфекційних засобах.
Наразі в Україні є ціла низка препаратів, які, де-факто, пройшли всі етапи державних випробувань та отримали позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, але, де-юре, не вважаються зареєстрованими, бо вони не внесені до Державного реєстру дезінфекційних засобів.
Водночас в Україні протягом двох років фактично була припинена державна реєстрація дезінфекційних засобів. У 2018-му Кабінет Міністрів України ввів в дію новий порядок, відповідно до якого функція державної реєстрації перейшла від Держсанепідслужби до МОЗ. На жаль, відтоді жоден препарат не був зареєстрований за новою процедурою у зв’язку з відсутністю як порядку ведення нового реєстру, так і порядків проведення досліджень препаратів, що мали замінити державну санітарну-епідеміологічну експертизу.
Фактично державна реєстрацію дезінфекційних засобів було припинено без жодного перехідного періоду. Протягом усього цього часу Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) неодноразово наголошувала на необхідності розблокування процедури реєстрації дезінфекційних засобів, як одного з важливих факторів державної безпеки.
У зв’язку з вірогідністю поширення COVID-19 та зростаючою потребою у дезінфекційних засобах, бізнес закликає владу якнайшвидше прийняти проєкт Постанови «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів», що дозволить проводити держреєстрацію на основі висновків державної санітарної-епідеміологічної експертизи і, як результат, забезпечити ринок України необхідною кількістю дезінфекційних засобів під час карантину.
В ЄБА подіваються на оперативну роботу уряду в цьому важливому питанні.