Загроза африканської чуми свиней, що нависла над Україною, може вкрай негативно вплинути не тільки на епізоотичний стан прикордонних областей, а й на свинарство країни загалом. У разі виявлення вірусу в Україні, поголів’я свиней в осередку хвороби, буде повністю знищено. Тому галузь свинарства залежить від якості та ефективності роботи контролюючих органів, а саме ветеринарних служб. Про це заявив керівник проекту «AgroNews», аналітик агроринків Руслан Швець.
Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України працює в посиленому режимі у зв’язку з виявленням багаточисленних фактів африканської чуми свиней в Росії. Там за цей рік зафіксовано 50 випадків цієї хвороби. Також ситуація ускладнюється тим, що захворювання має неконтрольований характер. Україна теж опинилася в зоні ризику, оскільки російська м’ясна продукціє також потрапляє на вітчизняний ринок.
«Сьогодні ситуація залишається під контролем, тому про будь-який мораторій на ввезення м’яса з Росії, не може йти й мова. На кордоні обмежуються тим, що вилучають у громадян усю продукцію тваринницького походження та знищують її. Такі дії забезпечують епізоотичну безпеку», - поінформував Руслан Швець.Однак, існує постійна загроза потрапляння африканської чуми свиней в Україну. Всі прикордонні сільськогосподарські об’єкти, які займаються тваринництвом працюють в «закритому» режимі. В разі виявлення захворювання усе поголів’я доведеться знищувати.
«Чума свиней загрожує Україні великими збитками, оскільки при фіксації хвороби, усіх свиней в радіусі 20 км від осередку захворювання, доведеться знищити. Але окрім цього, на цих територіях протягом 3 років не можна буде займатися розведенням свиней. Це вплине на галузь загалом. Доведеться витратити роки, щоб поновити поголів’я», - зауважив керівник проекту «AgroNews».
AgroNews