Президент Української аграрної конфедерації дав коментар Інформаційному Агенству 112.ua щодо закону про обіг с/г земель, який Верховна Рада ухвалила вночі з 30 на 31 березня на позачерговому засіданні.
"У період такої серйозної рецесії, кризи економік, як ми спостерігаємо нині через коронавірус, ліквідність землі знижується. Ті, хто продаватиме влітку майбутнього року, якщо це не буде знову відсунуто ще на більш пізній період, не отримають реальної вартості своєї землі. Людей буде обдурено. Крім того, тут реально можуть спрацювати шахраї, оскільки в проголосованій учора редакції законопроекту не прописано, що землю може купити тільки той, хто її реально обробляє і звітує про свою діяльність не менш ніж кілька років", - сказав Леонід Козаченко.
Він пояснив, що наразі до кінця незрозуміло як цей закон буде впроваджено: "Багато залежатиме від того, як рішення буде імплементовано на практиці і яким буде контроль за його реалізацією. У нас є багато питань, які досі не вирішено: зокрема, щодо формування земельного кадастру, на рівні проведення самих процедур купівлі-продажу. Також не передбачено створення іпотечної установи, в якій могли би брати кредити ті, хто реально хоче купити землю."
Також президент УАК підкреслив, що однією з основних причин ухвалення закону про обіг с/г земель став тиск з боку МВФ: "Те, що закон було нарешті ухвалено, багато в чому відбулося завдяки тому, що в нього все-таки було внесено значну кількість поправок, на яких наполягали професійні громадські об'єднання: зокрема, принципові правки щодо розміру наділу, який може бути продано в одні руки, також стосовно черговості права купівлі (першочергове право купівлі все ж дано фізособам, а не юрособам). Крім того, питання, що викликало найбільші дискусії - стосовно права іноземців купувати сільгоспземлі, було вирішено винести на референдум. Завдяки тому, що стосовно цих вкрай болючих позицій вдалося досягти певного компромісу, власне, й вдалося подолати обурення політиків, які виступали різко проти ухвалення законопроекту в цілому. Однак вирішальним все ж став тиск МВФ, який використовував всі можливості на всіх рівнях, щоб уможливити ухвалення закону."
Детальніше читайте у матеріалі "Яким намалювала ринок землі Верховна Рада і чому він не може бути повноцінним" за посиланням: https://ua.112.ua/statji/yakym-namaliuvala-rynok-zemli-verkhovna-rada-i-chomu-vin-ne-mozhe-buty-povnotsinnym-531300.html
ІЦ УАК
agroconf.org