Перше місце, набравши по 29 голосів, розділили Олексій Вадатурський, Герой України, генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» та Шота Хаджішвілі, президент Асоціації морських агентств України.
Олексія Вадатурського експерти відзначили за внесок у розвиток інфраструктури ВВП і малого суднобудування, розвиток вантажоперевезень по Дніпру, а також за «нарощування обсягу річкових перевезень, експортні продажі зернових, розвиток берегової зернової інфраструктури на Дніпрі», «розвиток суднобудування і активне будівництво флоту для річкових перевезень ». Йому була дана висока оцінка як «єдиному бізнесменові, який намагається побудувати в Україні багатопрофільне підприємство, яке включає в себе морські і річкові перевезення, будівництво суден на українських підприємствах, розвиток порту Миколаїв, завдяки чому він став одним з лідерів галузі».
Олексій Вадатурский – “Людина року-2019” в морській галузі України. Фото: архів.
Один з експертів підвів підсумоки про пророблену робуту Олексієм Вадатурським на своєму посту так: «компанія увійшла в топ-5 новаторів агросектора, створивши мережу з 27 сучасних перевантажувальних терміналів і комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур. За потужністю одночасного зберігання зерна (2,1 млн тонн) зараз це найбільша термінальна мережа в Україні. У 2019 компанія ввела в експлуатацію найдовше спеціалізоване кранове судно класу «річка-море», побудоване за час незалежності України, 140-метровий Nibulon Max. Флот компанії налічує 76 суден. Загальна сума інвестицій в реалізацію проектів в маркетинговому році досягла $ 85 млн ».
Шота Хаджішвілі – “Людина року-2019” в морській галузі України. Фото: архів.
Шоту Хаджішвілі експерти відзначили за «активну громадянську позицію», «протидію будь-яким проявам корупції в морегосподарської галузі» і «боротьбу з пасивністю Міністерства інфраструктури та непрофесійністю кадрів Морської адміністрації, відстоювання інтересів суднових агентів». Експерти відзначали також «успішний розвиток портової інфраструктури» і «розвиток олійно-зернового комплексу в Чорноморському порту». А один з експертів оптимістично зауважив: «крім суттєвого розвитку потужностей своєї компанії в 2019 році, він не залишає ідеї побороти корупцію в портах. Впевнено йде до нашої спільної мети».
На другому місці (23 голоси) – Андрій Ставніцер, генеральний директор групи терміналів ТІС. Експерти відзначили Андрія Ставніцера, співвласника групи компаній ТІС, «за розвиток портової інфраструктури», зокрема за введення в експлуатацію нового терміналу M.V.Cargo – «величезний проект, реалізований на вищому рівні». Також вони високо оцінили той факт, що в 2019 році ТІС здійснив перевалку 33 млн т. вантажів – «найбільший обсяг перевалки серед всіх українських державних і приватних стивідорних компаній». Один з експертів узагальнив досягнуте за рік так: «стабільно високі виробничі показники його компанії, внесок в модернізацію галузі, значне зростання контейнерного терміналу ТІС, організацію контейнерного трансшипменту на терміналі, успішні переговори по об’єднанню з компанією DP World».
Третє місце, набравши по 12 голосів, розділили В’ячеслав Кисловський, виконавчий віце-президент Морської палати України, Іван Ніякий, директор компанії «Трансшип-Сервіс», віце-президент Морської палати України.
В’ячеслав Кисловський. Фото: архів
В’ячеслав Кисловський був відзначений за «запуск Морської палати України» і «зусилля по консолідації морського співтовариства в напрямку реформування галузі і за активну роботу Морської палати як «рупора» морського бізнесу», а також за «принципову позицію в протидії негативним явищам в життєдіяльності галузі» , «мобілізацію морської громадськості» і «системну послідовну діяльність з висвітлення проблем галузі та конструктивні пропозиції щодо їх вирішення».
Івана Ніякий. Фото: архив
Івана Ніякий експерти виділили «за цілеспрямованість і нетерпимість до корупції, за небайдужість, за сміливість і готовність взятися за реформування однієї з найбільших корупційних галузевих відомств – Морську адміністрацію», за «антикорупційну діяльність та боротьбу за порядок в МорАді» і «за боротьбу з корупційними схемами екологів ».
Єгор Гребенніков. Фото: архів
На четвертому місці (11 голосів) – Єгор Гребенніков, співвласник групи терміналів ТІС. Єгор Гребенніков отримав високу оцінку експертів за розвиток мультимодальних перевезень та досягнення нових рекордів швидкості обробки вантажів на терміналах ТІС, а також «за рекордний вантажопотік групи терміналів ТІС», «введення в експлуатацію терміналу МВ Карго», «успішний розвиток інфраструктурних проектів в порту «Південному», розвиток залізничної інфраструктури» і «запуск безлічі контейнерних поїздів з частотою рейсів до 15 на тиждень».
П’яте місце, набравши по 10 голосів, розділили Андрій Іванов, голова групи компаній «Трансшип», і Юрій Крук, президент Асоціації «Укрпорт».
Андрій Іванов. Фото: архів
Андрій Іванов був відзначений за «принципову і послідовну позицію щодо створення сприятливих умов ведення бізнесу в Україні», як людина, яка проявляє «активну позицію в боротьбі з маразмом в галузі» і за виробничу діяльність – «відродження експорту зернових з Бессарабії через Дунайські порти». Один з експертів написав, що високо цінує «засновника і керівника « ТРАНСШИП» за наполегливість і ефективність в діяльності по впровадженню в морській бізнес високих стандартів ділової порядності і державного підходу».
Юрія Крука експерти відзначили як «родоначальника проведення реформ в портовому секторі, співавтора законів «Про транспорт», «Про морські порти»; а також «за підняття авторитету Асоціації портів України», «принципове відстоювання інтересів морської галузі», «послідовне відстоювання інтересів портового співтовариства і протидію хаосу в структурах управління морської галузі», «за відстоювання інтересів морської галузі, професіоналізм та трудовий досвід».
Юрій Крук. Фото: архів
Особи, які посіли в рейтингу перші три місця, нагороджуються пам’ятним знаком «Людина року – 2019 на водному транспорті України» (заснований видавництвом «Порти України»)
https://ports.ua