З жовтня 2020 роки ЄС знижує гранично допустимі залишкові межі хлорпирифосу і хлорпирифос-метилу в продуктах харчування і кормах до 0,01 мг/кг (ppm) для олійних і зернових, а також продукції, виробленої з цих культур.
В Україні ж, за ринковими оцінками, інсектицидами на основі хлорпирифос і хлорпирифос-метилу обробляється близько 35-45% посівів.
Про це повідомляють аналітики «УкрАгроКонсалт».
Після введення обмежень з боку ЄС українські виробники мають намір використовувати хлорпирифос і хлорпирифос-метил тільки для першої обробки виходячи з того, що період розпаду препаратів становить 20 днів. Далі використовуються препарати на основі інших діючих речовин.
Таким чином у 2020/21 МР експорт зерна з України в ЄС може скласти 12-14 млн тонн. Багато українських виробників зерна змінюють технологію, щоб задовольнити вимоги ЄС.
Варто також зазначити, що з початку поточного МР Україна поставила на ринок ЄС близько 10,7 млн тонн зерна, що становить до 25% експорту зерна з України.
Нагадаємо, за словами наукового співробітника відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ «Інститут аграрної економіки» Артема Педорченка, щоб запобігти зменшенню обсягів поставок українського збіжжя до країн ЄС, вітчизняним сільгосптоваровиробникам слід враховувати нові вимоги європейського законодавства при плануванні обробки полів, а також місць зберігання сільгосппродукції.
ІЦ УАК за матеріалами AgroTimes
agroconf.org