Одна з ключових проблем контролю та боротьби з захворюваннями продуктивних тварин — вимога сплати ПДВ на ліквідоване у наслідок ліквідації спалаху поголів’я. Про це не з теорії знають виробники свинини: ця стаття додає до загальних втрат бізнесу ще десятки мільйонів гривень (приклад великого комплексу).
Проблема обговорювалася з фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України. Роз’яснення проблематики доводили до Комітету з питань аграрної та земельної політики ВРУ, Прем’єр-Міністра України. Однак зрушень у його вирішенні досі не відбулося.
Питання ж важливе для всього тваринницького сектору, адже всі галузі стикаються з серйозними епізоотичними викликами: свинарі з африканською чумою свиней, птахівники — з пташиним грипом, молочарі — з нодулярним дерматитом ВРХ (проникнення цього збудника в Україну вже кілька років тримає виробників у напруженні). Тому профільні асоціації — Асоціація «Свинарі України», Асоціація «Союз птахівників України», Українська корпорація по виробництву м'яса на промисловій основі «Тваринпром», Асоціація виробників молока — об’єдналися та склали спільний запит з проханням не ігнорувати описану проблематику, а направити зусилля на її вирішення. Адже від цього залежить не лише епізоотичне благополуччя, а й продовольча безпека України.
Ознайомитися з документом можна нижче:
"Основною ціллю продовольчої безпеки країни є забезпечення населення достатньою кількістю безпечних продуктів харчування належної якості. Враховуючи, що тваринний білок є одним з важливих елементів повноцінного раціону людини, особлива увага має приділятися зокрема забезпеченню продовольчими товарами тваринного походження, на які припадає понад 43% раціону українців. Наразі споживання тваринницької продукції відчутно нижче за рекомендовані фізіологічні норми. Зокрема фактичне споживання червоного м’яса (свинини та яловичини) майже на третину поступається рекомендованим нормам здорового раціону від МОЗ, а молочних продуктів — майже на половину та має тенденцію до зменшення. Водночас, усі галузі тваринництва в останні роки стикаються з серйозними епізоотичними викликами. Так, свинарство в Україні потерпає від африканської чуми свиней (АЧС), птахівництво — від пташиного грипу, а в галузі скотарства існують значні ризики поширення нодулярного дерматиту ВРХ. Поширення цих епізоотій становить значну загрозу не тільки для подальшої долі тваринницького бізнесу в Україні, а й продовольчої безпеки країни та може поглибити дисбаланс раціону українців та спричини погіршення стану здоров’я населення. Для недопущення таких наслідків, галузі тваринництва потребують певної підтримки з боку держави, особливо — у кризовий як для споживачів, так і для виробників період, спричинений пандемією коронавірусу. Вітчизняний виробник тваринницької продукції умовах складної епідеміологічної та епізоотичної ситуації залишається абсолютно незахищеним: - підвищуються витрати на запобіжні заходи поширення коронавірусу;- відсутні механізми компенсації втрат через поширення епізоотій;- відсутні програми страхування епізоотичних ризиків.Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше