За новим прогнозом IGC, обсяги виробництва зернових у світі мають скласти 2230 млн т.
Це рекордний показник, починаючи з 2017/18 МР. Очікується, що торгівля складе 387 млн т, і це на 3 млн т більше, порівняно з квітневим звітом. А от споживання може скоротитись до 2218 млн т (- 4 млн т). Далі за кожною культурою окремо.
На 2020/21 МР експерти IGC очікують, що обсяги виробництва кукурудзи у світі знову зростуть і складуть 1169 млн т, що на 11 млн т більше, порівняно з квітневим звітом. Такі прогнози обумовлені сподіваннями на кращі врожаї цієї культури в США та Китаї. Очікувані обсяги торгівлі кукурудзою на 2020/21 МР складають 175 млн т, що є рекордним показником за останні 4 роки. Однак, очікування, що були сформульовані до падіння попиту та цін на ринку палива, не виправдовуються.
Виробництво пшениці за новими прогнозами має скласти 766 млн т, і це на 2 млн т більше, порівняно з даними попереднього звіту. Очікувані обсяги споживання знизили до 750 млн т (- 5 млн т, порівняно з квітневим звітом), в основному за рахунок зниження попиту на деякі категорії продовольчих продуктів.
Щодо сої: прогнози виробництва знизили на 1 млн т до 363 млн, порівняно з даними за квітень, в основному через менші врожаї в США, Аргентині, Канаді та Індії. Очікується пожвавлення торгівлі соєю на 2 млн т (до 159 млн т) через збільшення попиту на цю культуру з боку Китаю.
Виробництво рису у світі за новими прогнозами складе 506 млн т (-1 млн т, порівняно з попереднім звітом). Також очікується зниження обсягів споживання рису на 2 млн т до 500 млн т, порівняно з квітневими даними. До цього призвела невизначеність у змінах споживчого попиту на культуру через розповсюдження пандемії.
Індекс IGC зернових та олійних культур (GOI) зріс на 1,4%, порівняно з попереднім місяцем, через нижчі експортні ціни на пшеницю, рис та ячмінь, але вищі ціни на кукурудзу та сою.
Аналітичний департамент УАК
agroconf.org