Зміни в європейському законодавстві, які передбачають заборону на використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпірифос і хлорпірифос-метил, найбільше позначаться на вітчизняному експорті ріпаку та соняшниковій олії.
Про це під час прес-конференції повідомив президент «Української зернової асоціації» (УЗА) Микола Горбачьов.
«Ті норми, які висунуті, вони для нас неприйнятні за цими двома продуктам. З економічної точки зору ми зазнаємо суттєвих втрат, якщо ми не експортуємо 2 млн тонн ріпаку, які коштують по 350-400 доларів/т. Більш того, це негативно вплине на посівну ріпаку в Україні, оскільки він озимий», — вважає Микола Горбачьов.
На його думку, для ріпаку та соняшникової олії буде складно знайти альтернативні ринки експорту.
«Якщо по кукурудзі і пшениці, ми запросто зможемо знайти альтернативні ринки збуту, то по цим двом продуктам нам буде досить складно. Більш того, нам би не хотілося втрачати ринок Європи, оскільки він є дуже платоспроможним», — зазначив експерт.
Микола Горбачьов сподівається, що Євросоюз також розраховує імпортувати український ріпак і діалог про відстрочення введення нових вимог щодо вмісту залишків хлорпірифос для України буде продуктивним.
Нагадаємо, що хлорпырифос найбільше накопичується в соняшникові, сої та ріпаку через високий вміст олій в цих культурах.
https://latifundist.com