Відкриття ринку землі, торгівля зерном в умовах пандемії, водне транспортування – виклики для України на основних ринках збуту в цьому році. Grain Ukraine. Limited Edition 2020 оголосили теми і спікерів зернової конференції.
Хоча світовий рівень невизначеності підвищився, економіка не може чекати. В Україні відкривається ринок землі, пандемія диктує нові умови експорту, створюючи нові перспективи для зернотрейдерів на ринках Євросоюзу, Африки та Азії. Чи зможе Україна поліпшити свої позиції в порівнянні з іншими гравцями Чорноморського регіону, що сприяє і що перешкоджає цьому? Це обговорять на зерновій конференції Grain Ukraine. Limited Edition, яка відбудеться 10 липня 2020 в Одесі в одноденному форматі з лімітованою кількістю гостей і з дотриманням всіх рекомендацій МОЗ.
Що зміниться для українських аграріїв через поступове відкриття ринку землі з липня 2021 роки?
Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України з питань агрополітики Тарас Висоцький називає такі перспективи: «По-перше, це можливість консолідувати земельні масиви, тоді як зараз аграрії зазнають великі транзакційні витрати в зв’язку з отриманням, перепідписанням, узгодженням договорів оренди, знаходженням консенсусу. По-друге, можливість залучення додаткового фінансування. Аграрії зможуть шукати інвестиції під земельні масиви і застосовувати свої технології. І по-третє, може стати реальністю те, про що давно говорять – збільшення обсягів виробництва зернових і олійних культур до 100 мільйонів тонн».
Президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов серед інших невизначеностей зернового ринку називає вплив результатів виборів в США і торгові війни Китай-США – ці теми будуть ньюсмейкерами на аграрному ринку протягом усього сезону. Крім того, питання впливу трильйонних вливань в економіку розвинутих країн на інфляцію в світовому масштабі і подорожчання зерна залишається відкритим.
Незважаючи на це, Микола Горбачьов розповідає, що пандемія не завадила Україні побити прогнозований рекорд і досягти експорт в 62 млн тонн, і прогнозує, що урожай зернових буде на рівні торішнього рекордного врожаю, а попит на українське зерно в Азії збільшиться.
Директор з розвитку «Епіцентр Агро», екс-в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева основними викликами для українського експорту зернових в поточному сезоні називає ситуацію, пов’язану з ціновою кон’юнктурою і погодними ризиками. «Крім того, – каже вона, – присутній високий рівень невизначеності через протекціоністських заходів в деяких країнах-виробниках і споживачах. Український виробник може опосередковано виграти через протистояння США і КНР, але повинен приділяти все більше уваги підвищенню ефективності виробництва, продуктивності і збереженню якості врожаю».
Ольга Трофімцева додає, що такі «хронічні» виклики, як проблеми з експортної логістики і непередбачуваність аграрної політики, додаватимуть «нервозності» зерновому ринку в поточному сезоні.
Ці та інші виклики учасники обговорять в рамках чотирьох панельних дискусій – торгової, інфраструктурної, фінансової і присвяченій ринку землі.
З міркувань безпеки організатори вибрали майданчик для проведення конференції на свіжому повітрі – локацію Buddha Beach Odessa. У розпорядженні учасників буде локація площею 3000 м2, зони для дискусій, відпочинку і спілкування: концертний майданчик, басейн, відкритий ресторан, бари і чудовий вид на Чорне море. В кінці дня відбудеться «балийский вечір», який буде включати екзотичні танці, запальні літні треки і трохи хуліганства, так як хедлайнери вечора – Сергій Міхалок і оркестр «Ляпіс 98».
Організатор конференції Grain Ukraine 2020 року – компанія IdeasFirst, партнери – компанія ТІС і зерновий термінал Neptune.
Для довідки: конференція Grain Ukraine – міжнародна галузева платформа для діалогу найбільших представників зернового ринку, керівників українських агропродовольчих компаній, комерційних та інвестиційних банків, логістичних та сировинних компаній, а також технологічних трендсеттеров. Тут обговорюють останні тренди аграрного ринку, розвиток стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій. Детальніше на grain-ukraine.com.
http://agroportal.ua