ТОВ «Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА», що входить в Group DF, почав прийом шроту соняшнику нового врожаю. Про це проінформувала пресслужба порту.
Сьогодні порт «НІКА-ТЕРА» прийняв перші автомобілі з шротом соняшника, виробленого українськими МЕЗ (маслоекстракційний завод). Перевалка вантажу буде здійснюватися на другому вантажному районі. Планується, що шрот буде доставлятися в порт, як залізничним, так і автомобільним транспортом, — йдеться у повідомленні.
Зберігання шроту забезпечується на території чотирьох складів загальною місткістю 90 тис. тонн, а його відвантаження на експорт буде виконується з двох причалів порту за допомогою двох погрузмашін продуктивністю по 1500 тонн на годину кожна.
«Перші партії шроту, вироблені з соняшнику нового врожаю, стали початком нового 2020/2021 маркетингового року з перевалки продуктів переробки насіння соняшнику — соняшникової олії і шроту. Ми детально відпрацювали всі бізнес-процеси з перевалки цього виду вантажу, нам вдалося поліпшити якість і швидкість роботи. Цьому посприяв запуск в експлуатацію нового причального вагового комплексу в травні цього року. Виробникам соняшнику також надається можливість перевалювати не тільки шрот, але і соняшникову олію – основний продукт переробки. У нас є сучасні потужності для його зберігання і перевалки», – прокоментував Алім Агакішиєв, начальник«МСП НІКА-ТЕРА».
Раніше порт реалізував інвестиційний проект по запуску другої черги маслоперевалочного комплексу потужністю 30 тис. тонн одноразового зберігання. Завдяки цьому потужність перевалки Вантажного району №4 досягла 900 тис. тонн в рік, а обсяг одноразового зберігання наливних вантажів досяг 63,4 тис. м3. Перевалка соняшникової олії може виконуватися одночасно на два танкери, розташованих на двох різних причалах.
У модернізацію і перепрофілювання Вантажного району №2 з перевалки мінеральних добрив під перевалку зернових культур і шроту акціонером порту було вкладено близько 40 млн гривень. З 2011 року Group DF інвестувала в розвиток «НІКА-ТЕРА» 1,56 млрд грн.
У 2019/2020 маркетинговому році Україна експортувала понад 3,62 млн. тонн шроту соняшника. Основними імпортерами українського шроту були Китай, Індія, Білорусь, Туреччина та Марокко.
ІЦ УАК за матеріалами АгроЮг
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше