В рамках земельної реформи Кабінет міністрів збирається через Верховну Раду (ВР) скасувати інститут права постійного користування земельними ділянками та завершити до кінця року інвентаризацію усіх державних земель. Це передбачає План пріоритетних дій уряду на 2020 рік.
Передбачено розробку Міністерством економічного розвитку і подання Кабінетові міністрів для подальшого внесення в Раду (в грудні) проекту закону щодо змін до Земельного кодексу: пропонується скасувати інститут права постійного користування земельними ділянками.
Згідно з Планом дій, уряд вирішив скасувати право постійного користування земділянками заради «усунення можливої корупційної складової і підвищення ефективності використання земель державних і комунальних підприємств». Очікуваний ефект — збільшення розміру надходжень до бюджету від використання земель.
Зазначається, що Мінекономіки і Держгеокадастр мають внести до Державного земельного кадастру відомості про земельні ділянки, права на які виникли до 1 січня 2013 року. Завдання буде «зараховано», якщо в грудні до земельного кадастру внесуть хоча б 10% таких ділянок.
"Відсутність у Державному земельному кадастрі відомостей про земельні ділянки, права на які виникли до 1 січня 2013 року, створює передумови до порушення прав і законних інтересів громадян та інших суб'єктів майнових прав на земельні ділянки", — йдеться в обґрунтуванні урядового завдання.
Ті ж відомства повинні будуть до кінця року провести повну інвентаризацію земель держвласності — внести в держземкадастр 100% відомостей про землі сільгосппризначення державної власності.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPolit
agroconf.org