В Україні досить суттєво подорожчали зернові культури, зокрема пшениця. Загалом, обережна висхідна тенденція вартості сировинних агрокультур наразі є світовим трендом.
Про це в огляді зернового ринку поточного тижня повідомляє agronews.ua.
В Україні у порту Миколаєва стабільно дорожчають зернові: пшениця 2 класу, пшениця фуражна, ячмінь та кукурудза. Від початку тижня також дорожчають соя та соняшник. В доларах ціна пшениці 2 класу зросла до $202/т. Це ціни на умовах CPT — доставки до воріт порту.
Основні порти, що закуповують с/г культури, знаходяться у Одеській та Миколаївській областях.
В портах Одеської області пшениця 2 класу, пшениця фуражна та ячмінь додали в ціні. В доларах культури також подорожчали, лише знизилась ціна кукурудзи.
Ціни пропозицій чорноморської пшениці за тиждень виросли на 5-6 $/т до 220-222 $/т FOB завдяки активному попиту та стримуванню продажів виробниками в Україні та Росії, проте подальше зростання обмежують ціни попиту на рівні 215-218 $/т FOB. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд.
Підсумки останніх тендерів також підтримують ціни на чорноморську пшеницю.
Державний оператор Йорданії придбав у компанії Nibulon 60 тис т української пшениці з протеїном 11% та поставкою у жовтні за ціною 252,6 $/т CFR.
Світові ціни на пшеницю завмерли в очікуванні оновленого балансу USDA, в якому можуть збільшити прогнози виробництва для Росії, Канади та Австралії, проте трейдери поки не можуть оцінити наскільки.
Вчора в США котирування озимої пшениці дещо відновилися після кількаденного падіння, проте фундаментальні чинники підтримки відсутні. На світовому ринку пшениці йде жорстка конкурентна боротьба, і така ситуація зберігатиметься й надалі.
Вересневі ф‘ючерси на пшеницю в США виросли:
Посушлива погода в Україні та Росії затримує посівну, що може створити критичну ситуацію, якщо найближчим часом не пройдуть дощі.
ІЦ УАК за матеріалами AgroNews
agroconf.org