Цьогоріч українські фермери не хотіли ризикувати і відмовилися від розширення площ під такою нішевою культурою, як бобові.
Про це заявив Сергій Феофілов, директор консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт», під час 5 ювілейної конференції по бобовим культурам «Ера після covid 19».
«Рентабельність вирощування гороху в Україні негативна два роки поспіль. Це призводить до того, що фермери все менше довіряють цій культурі», – каже Феофілов.
За його словами, на піку виробництва ціни на горох були вищими, ніж на пшеницю, в 2018 відбулося зближення цих цін. Після введення карантину ціни на горох різко зросли, основні імпортери прагнули збільшити запаси, щоб підвищити продовольчу безпеку.
«До того ж у поточному сезоні Індія, основний споживач гороху, встановила нульову квоту по гороху, тому додаткового стимулу для розширення площ не буде і в 2021 році», – вважає аналітик.
Зазначається, що за два минулих сезони відбулася різка переорієнтація напрямків експорту гороху. Якщо в 2018/2019 сезоні основними покупцями були Індія і Пакистан (34% обсягу експортних поставок), то в минулому сезоні 2019/20 країни ЄС зайняли частку в 41% від загального експорту.
ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні
agroconf.org