В Україні через рік відкриється ринок землі — чи буде попит на неї, ажіотаж навколо купівлі паїв? Роман Лещенко, голова Держгеокадастру, впевнений в тому, що особливого ажіотажу не буде, але при цьому близько 5% міських жителів все ж захочуть стати власниками землі. Велика їх частина буде з числа тих, хто успадкував землю від родичів.
Земельна реформа в Україні, за словами Лещенка, досить консервативна. Також важливо і те, як відбувалося паювання земель в 90-х роках минулого століття — воно не сприяло якісній обробці орної землі, оскільки поля були розділені на клапті. Цілісний масив землі — ось те, що необхідно для ефективного землекористування.
Раніше повідомлялося, що в Держгеокадастрі позначили кроки для запуску ринку землі. За словами Романа Лещенка, голови відомства, для початку необхідно довести до кінця інвентаризацію українських земель, а вже після цього приступити до передачі землі ОТГ. Також важливо і запустити оборот земель для власників паїв. Згідно з існуючими даними, в Україні близько 7 млн власників паїв, вони до нинішнього моменту не могли повною мірою розпоряджатися своєю землею.
Також ми писали про те, що більше тисячі приватних підприємств користуються державними землями.
ІЦ УАК за матеріалами fbc.ua
agroconf.org