У рамках системного проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» громадянам надають підтримку у вигляді письмових роз’яснень, виїзних консультувань на мобільних пунктах і безоплатної правової допомоги для розуміння механізмів користування землею та протидії рейдерському захопленню.
Про це повідомляється у Міністерстві юстиції.
У зв’ язку з впровадженням земельної реформи, за період від 20 травня по 23 жовтня 2020 року для громадян було проведено 924 правопросвітницькі заходи, з них онлайн — 121, офлайн — 803.
До місцевих центрів у 10 областях надійшло 6765 звернень із земельних питань. За 147 зверненнями було прийняте рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги.
З травня по вересень поточного року у 10 визначених областях загалом здійснили 747 виїздів у віддалені населені пункти, у тому числі в сільську місцевість. Під час таких виїзних консультувань було надано правові консультації та роз’яснення 1721 особам.
Окрім того, через карантинні обмеження, працівники центрів надали 295 особам безоплатну первинну правову допомогу онлайн за допомогою дистанційних форм комунікації (скайп, zoom, телефонний зв’язок тощо).
«Завдання до кінця цього року — принаймні у 80% випадків надавати правові консультації у письмовій формі. Це зменшить вірогідність неточного тлумачення клієнтами інформації, наданої юристами. Адже деяким клієнтам важко запам’ятати усні поради», — зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
ІЦ УАК за матеріалами АгроЮг
agroconf.org