16 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 16.11.2020 р. за № 1118 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою постановив:
1. Ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком 1.
2. Погодитися з пропозицією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру як структурних підрозділів апарату зазначеної Служби за переліком згідно з додатком 2.
«Для забезпечення громадян якісними послугами, замість ліквідованих управлінь будуть утворенні територіальні органи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, як структурні підрозділи центрального апарату. Це рішення, паралельно з передачею земель громадам, є кроком до перетворення Держгеокадастру в орган, що надаватиме громадянам якісні сервісні послуги та працюватиме над наповненням кадастру», - повідомив голова Держгеокадастру Роман Лещенко, якого цитує пресслужба відомства.
Лещенко наголосив, що, за попередніми оцінками, виконувати свої функції Держгеокадастр зможе зі штатом менше 4 тис. співробітників, а не 10 тис., як є зараз. Передача земель у розпорядження ОТГ знімає значну частину навантаження, яке є зараз через розпорядження землями сільгосппризначення за межами населених пунктів.
«Щодо співробітників і їхньої подальшої долі: ми будемо розглядати можливість максимального збереження профільних фахівців. У цьому нам доведеться конкурувати з територіальними громадами, які у зв’язку з передачею їм земель за межами населених пунктів, теж шукатимуть відповідних спеціалістів», - резюмував Р.Лещенко.
Нову структуру Держгеокадастру найближчим часом буле опубліковано на офіційному сайті.
Нагадуємо, 16 листопада 2020 року для забезпечення виконання Указу Президента України від 15.10.2020 р. № 449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільгосппризначення всім без виключення об’єднаним територіальним громадам нашої держави.
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше