Аграрний тиждень. Україна
» » Підсумки-2020: Вперше в Україні запроваджено власну систему сертифікації органічного виробництва
» » Підсумки-2020: Вперше в Україні запроваджено власну систему сертифікації органічного виробництва

Підсумки-2020: Вперше в Україні запроваджено власну систему сертифікації органічного виробництва


Підсумки-2020: Вперше в Україні запроваджено власну систему сертифікації органічного виробництва

У жовтні 2020 року Україна зробила ще один важливий крок до формування належного законодавства у сфері органічного виробництва. Так, Урядом прийнято Порядок сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції (постанова №1032), який розроблено з урахуванням вимог законодавства ЄС.

Документом визначено правила сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, а також порядок видачі сертифіката, його дубліката та форму.

Враховуючи, що Україна є провідним постачальником органічної продукції на зовнішні ринки, запровадження власної системи сертифікації підвищить імідж України на світовій торговій арені. Крім того, це сприятиме сталому розвитку вітчизняного органічного сектору, збільшенню прозорості виробництва та насиченню внутрішнього ринку органічною продукцією.

Нагадаємо, що за підсумками 2019 року Україна посіла 1 місце в Європі та 2 місце у світі (зі 123 країн) за обсягами експортованої органічної продукції до ЄС, піднявшись на дві сходинки порівняно з попереднім роком. Про це йдеться в щорічному звіті Європейської Комісії «Імпорт органічних агропродовольчих товарів в ЄС: ключові зміни в 2019 році» https://bit.ly/3o8OFNY.

Крім того, постановою №1032 внесено зміни до Порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції (постанова №970). Зокрема, правила доповнено положеннями, що визначають вимоги до документування виробниками своєї діяльності, що є обов’язковою умовою для проведення сертифікації виробництва як органічного.

ІЦ УАК за матеріалами me.gov.ua

agroconf.org

Схожі новини
  • В Україні не обмежуватимуть кількість і форму власності органів сертифікації органічної продукції
  • Уряд схвалив постанову щодо запровадження в Україні власної системи сертифікації органічної продукції
  • Сьогодні вступив в силу закон щодо органічної продукції
  • У серпні набуде чинності закон про органічну продукцію
  • Прийнято Закон про основні принципи та вимоги до органічного виробництва

  • Додати комментар
    Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.