"Спаму значно менше". Сольський прокоментував правки до закону про ринок землі
19 March, Розділ Новини, переглядів 641
Більшість правок до законопроєкту про ринок землі мають прикладний характер та враховуються профільним комітетом.
Про це повідомив голова Комітету Верховної ради з питань аграрної та земельної політики, відповідаючи на запитання журналістів.
"До законопроєкту продали багато конструктивних правок, “по суті”. Умовно кажучи “спаму” значно менше. Свідченням цього є хоча б те, що майже 700 правок з трьох тисяч вже враховано комітетом", – заявив Сольський.
За словами нардепа, законопроєкт про ринок землі є одним з найбільших документів, прийнятих на розгляд Верховною радою після прийняття земельного кодексу на початку нульових.
В цілому, законопроєкт стосується трьох блоків проблем, які потребують юридичного врегулювання:
Перший блок стосується передачі місцевим громадам від земельного кадастру повноважень по розпорядженню земельними ділянками;
До другого входять питання дерегуляції та спрощення дозвольної системи в земельній галузі;
До третього – різноманітні норми щодо переважних прав орендарів землі, які необхідно врегулювати у зв’язку з відкриттям ринку землі.
Сольський додав, що окремого врегулювання також потребує підтвердження повноважень громад щодо розпорядження землею та питання дозвільної регуляції ринку землі з боку Мінкультку та Мінекології.
Що відомо
У ніч на 31 березня український парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. До цього часу люди могли передавати землю лише в оренду.
Продаж землі стане можливим з 1 липня 2021 року. До 2023 року право на покупку землі буде лише у фізичних осіб. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
Однак деякі нардепи хочуть скасування цього рішення. Так, у парламенті зареєстрували два проєкти постанов. Їх ініціаторами виступили позафракційні мажоритарники Оксана Савчук та Антон Поляков.
27 травня 53 народні депутати звернулися до Конституційного суду з поданням про неконституційність процедури ухвалення закону про ринок землі.
16 березня розпочався розгляд двох законопроєктів, які мають завершити земельну реформу. Народні депутати внесли майже чотири тисячі правок до законопроєктів.
ІЦ УАК за матеріалами suspilne
agroconf.org
Схожі новини
У парламенті розглянули 2 тисячі правок до земельного законопроєкту – домовленості з опозицією немаєРозгляд правок до земельного законопроекту продовжать наступного тижняРозгляд закону про ринок землі відкладуть на наступний рік, - нардепРозгляд правок до законопроекту про ринок землі в Україні знову перенеслиЗаконопроект про ринок землі можуть розглянути у п’ятницю