Працівники одного з найбільших агровиробників України, Групи компаній «Укрлендфармінг», написали адресні листи 422 депутатам Верховної Ради. Аграрії стверджують, що вже 5 років стикаються з безпрецедентним тиском з боку НАБУ через особистісний конфлікт Артема Ситника із засновником компанії Олегом Бахматюком. Про це повідомляють Українські новини.
У листі аграрії пишуть, що звертаються до депутатів у зв'язку з ситуацією, яка загрожує знищенням 30 000 робочих місць, створених компанією, і яка вже призвела до істотних втрат для бюджету України. Аграрії також просять звернутися до Генерального прокурора України Ірини Венедиктової щодо виконання рішення суду і передачі справ, ініційованих проти компанії з порушеннями процесуальних норм, для розслідування в незаангажованих правоохоронних органах.
У листах працівники агрохолдингу нагадують, що ще п'ять років тому НАБУ порушило першу справу проти агрохолдингу (НАБУ тоді чомусь "не помітило" існування двох найбільших в Європі птахофабрик, які роками експортують продукцію за кордон і на внутрішній ринок).
Ця справа була закрита САП через очевидну надуманості, потім знову відновлено тодішнім генпрокурором Русланом Рябошапкою і знову закрито за відсутністю складу злочину. Весь цей час підприємство несло фінансові та репутаційні втрати.
Потім було з процесуальними порушеннями відновлено справу про надання рефінансування VAB банку, яка розслідувалася 5 разів і 5 разів закривали слідчими органами і за рішенням судів за відсутністю складу злочину. Аграрії стверджують, що директор НАБУ має особисті мотиви для знищення їх компанії, що підтвердив і суд.
Печерський районний суд міста Києва своїм рішенням від 21 січня 2021 зобов'язав генпрокурора Ірину Венедіктову розглянути клопотання про зміну підслідності справи, визнавши наявність конфлікту інтересів чиновників і необгрунтованість підозр. Однак Генеральний прокурор досі не виконала це рішення суду.
Просимо вас як народного депутата України звернути увагу на проблему, яка загрожує не тільки нашої компанії, але і всьому аграрному сектору нашої країни, загрожує економічній стабільності і продовольчої безпеки України. Просимо вас звернутися до Генерального прокурора України Ірині Венедиктової по виконанню рішення суду і передачі справ, ініційованих з порушеннями процесуальних норм, що суперечать інтересам держави і просто здоровому глузду, для розслідування в незаангажовані правоохоронні органи», – йдеться в листах аграріїв до народних депутатів.
ІЦ УАК за матеріалами АгроПоліт
agroconf.org