Українські сільгоспвиробники повідомляють про безпрецедентні факти перешкоджання їхній діяльності на початку весни. Господарства, які перед посівною збувають торішній врожай, не можуть зареєструвати податкові накладні на покупця. Про це повідомляє Kurkul.com з посиланням на Главком.
Блокування податкових накладних відбувається саме в період, коли сільгоспвиробники, аби підготуватись до посівної, реалізовують запаси зерна, котрі у зв'язку з торішньою посухою є доволі обмеженими.
Така ситуація загрожує тим, що у покупця сільгосппродукції через відсутність зареєстрованої податкової накладної не виникне податковий кредит і у випадку експорту він не отримає відшкодування. Таким чином, сільгоспвиробники на початку посівної не можуть залучити обігові кошти, оскільки покупець не сплачує їх у частині ПДВ, до реєстрації податкової накладної у системі.
Фактично це означає, що, наприклад, з тонни соняшника продавець не отримує понад 3 тис. грн до реєстрації накладної», — зазначається у повідомленні.
Блокування податкових накладних відбувається навіть у випадку, якщо платники податків мають статус сумлінних.
З невідомих причин аграрії виявили в електронному кабінеті платника податків зникнення своєї позитивної податкової історії, та інформації про підстави, за якими вона формується як за поточний рік, так і за минулий рік.
За даними агровиробників, намагання з'ясувати цю проблему через систему податкової служби «Пульс» надходить відмовка: «позитивна податкова історія у вас відсутня», — йдеться у матеріалі.
Зазначається, що при зверненні на гарячу лінію державної податкової служби «Пульс» також не вдалося з'ясувати, хто саме вносить інформацію чи вноситься автоматично, так само як і хто її вилучає і чи можливо втручання туди посадових осіб. Оператори лише повідомили, що це відповідальність департаменту критеріїв ризиковості платників податку.
Ситуація з блокуванням податкових накладних наклалась і на іншу проблему аграріїв. Нагадаємо, останній рік податкова атакує їх перевірками місць зберігання пального, накладаючи безпідставно величезні штрафи. Ця проблема вже відома владі і чиновники пообіцяли зупинити ці перевірки до врегулювання питання парламентом.
ІЦ УАК за матеріалами АгроПоліт
agroconf.org