Попри різке зниження цін на нафту в понеділок, ринки пальмової та соєвої олії поступово відновлюються після падіння минулого тижня, але ціни на соняшникову олію залишаються під тиском низького попиту. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.
На біржі в Чикаго травневі ф’ючерси на сою подорожчали на 1% до 523 $/т, а на соєву олію – на 3% до 1194 $/т на тлі активізації попиту та недостатньої кількості опадів в Аргентині. Соя в Бразилії зібрана на 78-79% площ, але прогнози врожаю різняться. Агенція AgRural оцінює його у 133 млн тонн, а Agroconcult – у 137,1 млн тонн. Тому фінальні дані по врожаю найближчим часом сильно вплинуть на світовий ринок. Ціни на аргентинську соєву олію залишаються на рівні 1150-1200 $/т FOB Up River, і обсяг пропозицій зростає по мірі просування збирання врожаю.Червневі контракти на пальмову олію на малайзійській біржі подорожчали на 1,7% до двотижневого максимуму 3802 рінггитів/т або 920,58 $/т на прогнозах зростання експорту у квітні в більшій мірі, ніж виробництва. Проте в березні активніше зростало виробництво, що призвело до нарощування запасів пальмової олії.
Висока премія за соняшникову олію у порівнянні з соєвою або пальмовою продовжує тиснути на ціни чорноморської соняшникової олії, які залишаються на рівні 1500-1530 $/т FOB. Ціни на соняшникову олію з нового врожаю знаходяться на рівні 1100-1200 $/т FOB, що змушує покупців переносити закупівлі на кінець року. Після зниження закупівельних цін на соняшник до 22400-23000 грн/т з доставкою на завод виробники практично зупинили продажі та очікують відновлення цін до рівня 25000 грн/т. Новина про поставку до Європи третього судна аргентинського соняшника опускає ціни на європейську соняшникову олію.
ІЦ УАК за матеріалами agronews
agroconf.org