Депутатське звернення генеральному прокуророві Ірині Венедіктовій направив 151 народний депутат, підтримавши запит колективу групи компаній Ukrlandfarming у зв'язку з п’ятирічним кримінальним переслідуванням керівника і засновника групи Олега Бахматюка з боку Національного антикорупційного бюро. Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на копії документа, підписи під яким поставили і представники опозиційних фракцій, і «Слуги народу».
«У нас викликає серйозне занепокоєння п'ятирічне переслідування НАБУ цього підприємства без жодного доведеного в суді порушення з боку компанії та її засновника», — йдеться в документі.
У ньому перераховані дві справи: проти «дочки» Ukrlandfarming агрохолдингу «Авангард» за підозрою в нібито незаконному відшкодуванні ПДВ під час будівництва птахофабрик «Авіс» та «Чорнобаївська» і про рефінансування Нацбанком VAB Банку, що належав Бахматюку.
У документі зазначено, що першу справу закрила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), потім її відновив генпрокурор Руслан Рябошапка, і знову її закрито у зв'язку з відсутністю складу злочину, а другу справу п'ять разів закривали різні слідчі органи і за рішенням суддів з тієї самої причини.
У зв'язку з тим, що весь цей час Ukrlandfarming і бюджет зазнають фінансових та репутаційних втрат, депутати просять генпрокурора взяти під особистий контроль додержання законності в зазначених справах і виконання рішення Печерського суду від 21 січня цього року розглянути клопотання адвоката Бахматюка забрати справу VAB Банку у НАБУ.
Нагадаємо, раніше Олег Бахматюк повідомив, що агрохолдинг «Авангард» на сьогоднішній день закрив 12 птахофабрик, скоро буде закрита фабрика в Донецьку. Діючих залишилося 13.
Повідомлялося, що працівники одного з найбільших агровиробників України, групи компаній Ukrlandfarming, написали адресні листи 422 депутатам Верховної Ради. Аграрії стверджують, що вже 5 років стикаються з безпрецедентним тиском з боку НАБУ через особистісний конфлікт Артема Ситника із засновником компанії Олегом Бахматюком.Сам Бахматюк вважає, що «Ukrlandfarming» став об'єктом політичної помсти керівництва НАБУ.
ІЦ УАК за матеріалами АгроПоліт
agroconf.org