Аграрний тиждень. Україна
АТУ»Новини»До кінця першої декади квітня на всій території України відновилася вегетація озимих
АТУ»Новини»До кінця першої декади квітня на всій території України відновилася вегетація озимих

До кінця першої декади квітня на всій території України відновилася вегетація озимих

15 квітень, Розділ Новини, переглядів 1 567





До кінця першої декади квітня на всій території України озимі культури відновили вегетацію та перебували на більшості площ у фазах кущіння, утворення вузлових коренів і третього листа, місцями в південних областях розпочався ріст стебла. Про це йдеться в декадному огляді Гідрометеоцентру України.

«За результатами весняного обстеження висота рослин у фазі кущіння становила від 10 до 30 см, на 1 м2 утворилося від 500 до 1280 стебел, кущистість становила 1,7-3,9. Стан рослин переважно добрий. Водночас у Київській та Рівненській областях фіксувалося пошкодження листової поверхні рослин інтенсивними заморозками», – зазначили агрометеорологи.

В озимого ріпаку на більшості площ тривало утворення листової розетки, в окремих районах Херсонської та Хмельницької областей відзначалися ріст стебла та поява суцвіть.

Що стосується ярих зернових культур (пшениця, ячмінь, овес), то на площах ранніх строків сівби спостерігалося проростання зерна й утворення сходів, місцями в південних областях – утворення третього листка.

Також фіксувалося проростання зерна й утворення сходів на ранніх посівах гороху.

https://www.apk-inform.com





Схожі новини
  • В Україні оприлюднено стан посівів ранніх ярих культур
  • У першій декаді березня небезпечних явищ для посівів озимих зернових в Україні не спостерігалося
  • Умови для завершення перезимівлі озимих в Україні оцінюються як задовільні
  • Названо регіони з незадовільним станом озимих культур
  • Погодні умови для озимих зернових кращі за кілька останніх десятиліть

  • Додати комментар
    Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.