Попри низку торішніх проблем українські виробники встановили черговий рекорд — уперше за роки незалежності обсяг експорту меду перевищив позначку у 80 тис. т.
Про це пише Kurkul.com.
В Україні 74 підприємства займаються експортом меду. Різні гравці ринку пояснюють такі обсяги експорту тим, що існує значний тіньовий оборот медової продукції в Україні та рекордний обсяг експорту у 2020 р. тому підтвердження.
Також у минулому сезоні було розширено посівні площі під соняшником на 534 тис. га, завдяки чому вдалося збільшити виробництво соняшникового меду і таким чином компенсувати недобір весняних сортів.
Але є ще третій важливий фактор: значні перехідні залишки.За приблизними оцінками аналітиків медового ринку, в Україні обсяг нереалізованих запасів «на руках» у пасічників складає близько 35 тис. т, що переходять з року в рік. Такий значний обсяг постійно тиснув на закупівельні ціни цього солодкого продукту.
Світова пандемія COVID-19 внесла свої корективи й споживання меду у світі зросло, що дозволило «підчистити» запаси українським бджолярам. У 2020 р. перша й друга хвилі розповсюдження коронавірусу припали на «високий сезон» для українських експортерів меду, а саме на лютий-травень і вересень-грудень, забезпечивши вищі обсяги експортних відвантажень у порівнянні з 2019 р.
Нагадаємо, у стартап з виробництва меду без участі бджіл інвестують $850 тисяч.
ІЦ УАК за матеріалами Agravery.com
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше