Зростання цін на соєві боби та олію на біржі в Чикаго призвело до підвищення біржових котирувань на ріпак та канолу, слідом за якими форвардні ціни на ріпак в Україні виросли до рекордного рівня. Наразі увага трейдерів прикута до Канади, де сівба каноли завершена, а погода сприяє розвитку посівів. Деякі провінції зачепила хвиля спеки зі США, проте її нівелюють періодичні опади.
Липневі ф’ючерси на канолу вчора знизилися на 3,4% до 875 CAD/т або 724 $/т, тоді як листопадові продовжили дорожчати та виросли ще на 1,1% до 773,6 CAD/т або 640 $/т, додавши в ціні за два тижні майже 10%.
На паризькій Euronext серпневі ф’ючерси на ріпак вчора також виросли на 4,25 €/т до 541,75 €/т або 659,14 $/т, додавши за два тижні 5,6% ціни.
В Україні холодна погода з рясними опадами затримує розвиток посівів ріпаку, що може знизити врожайність та, як наслідок, посилити конкурентну боротьбу за обсяги.
Минулого тижня в Україні форвардні ціни на ріпак з базовою олійністю 42% та поставкою в порт у липні – серпні виросли на 20-30 $/т до 650-660 $/т. Проте виробники не поспішають контрактуватися на тлі невизначеності з майбутнім врожаєм та в очікуванні подальшого підвищення ціни.
Покращення погоди в Австралії в період сівби пшениці та ріпаку у перспективі може посилити тиск на ціни. Австралійське бюро ABARES підвищило у порівнянні з березневими оцінками прогноз виробництва каноли у 2021/22 МР з 3,5 до 4,2 млн т.
Імпорт ріпаку до ЄС за тиждень склав лише 66,1 тис т, а загалом у сезоні сягнув 6 млн т, що на 4 % перевищує відповідний показник попереднього сезону. Водночас країни ЄС нарощують імпорт сої, який за тиждень склав 400 тис т, а загалом у сезоні – 14,2 млн т, що на 4% поступається торішньому показнику.
ІЦ УАК зв матеріалами agroreview
agroconf.org