Частка виробництва молока у викидах парникових газів у світі наразі становить 2,2%. 75% цього обсягу припадає на країни, що розвиваються. Для порівняння: у 2010 році частка молочної галузі в загальному обсязі викидів вуглекислого газу, згідно зі звітом ФАО, сягала 2,7%, зазначили в IFCN. За прогнозами аналітиків, до 2050 року виробництво, а, відповідно, і споживання молока в світі зросте на 50%, а викиди парникових газів на 1 кг молока (при виробництві 1 кг молока) скоротяться на 28%. Але загальний обсяг викидів збільшиться на 8% через зростання обсягів виробництва молока.
При цьому в країнах, що розвиваються, виробництво молока до 2050 року зросте на 67%, викиди на 1 кг молока знизяться на 36%, а загальний обсяг викидів зросте на 7%.
У розвинених країнах виробництво молока зросте на 26%, викиди на 1 кг знизяться на 13%, а загальний обсяг викидів зросте незначно.
В IFCN підкреслили, що зі збільшенням продуктивності корів рівень викидів знижується, тому зі зростанням цього показника в країнах, що розвиваються, ситуація з викидами поліпшуватиметься.
Оцінюючи витрати на скорочення викидів на 1 кг молока з боку молочної галузі до 2050 року, аналітики IFCN вважають, що зниження на 30% цілком реально при звичайному рівні технічного розвитку; зниження ще на 35% також можливо, але потребуватиме витрат; скорочення ще на 30% вимагатиме впровадження нових технологій.
Як повідомлялося, Україна до 2030 року планує на 65% скоротити викиди парникових газів.
ІЦ УАК за матеріалами agrotimes
agroconf.org