Впродовж 2022-2024 років Міністерство агрополітики планує розшитири підтримку малих та середніх сільгосптоваровиробників.
Про це під час круглого столу «Сільський розвиток в контексті земельної реформи та децентралізації» розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.
За його словами, в Україні після старту ринку землі було укладено більше 500 земельних угод. Але ажіотажу щодо купівлю-продажу землі не відбувається.
Міністр наголосив, що українцям не варто поспішати із продажем своїх ділянок. Їх краще або обробляти самотужки, або здавати в оренду. За його словами, українці не поспішають продавати землю, адже бачать динаміку зростання орендної плати та власне вартості ділянок.
Роман Лещенко також повідомив, що наразі більше 3 тисяч нотаріусів вже мають доступ до Державного земельного кадастру.
На його переконання, у найближчі півроку буде проведена робота з напрацювання правозастосовчої практики та ухвалення підзаконних актів до законів щодо функціонування ринку землі.
Він також наголосив, що сьогодні пріорітетним завданням Міністерства є визначення адміністративно-територіальних меж громад.
«Ми зараз з Міністерством регіонального розвитку відпрацьовуємо питання адміністративних меж та ведення Державного земельного кадастру», – зауважив Роман Лещенко.
Він розповів, що МінАПК зі свого боку надасть усі наявні дані, але територіальні межі формує Міністерство регіонального розвитку. Тим не менш, громади наразі активно проводять інвентаризацію земельних ділянок.
За словами Романа Лещенка, наразі Міністерство формує програми підтримки на 2022 рік.
«Міністерство наразі лобіює на рівні уряду питання державної підтримки аграрного сектору на рівні 1% ВВП з дуже чітким акцентом на підтримку малих сімейних ферм, фермерства в цілому та фермерів до 35 років. 2022-2024 роки для нас є визначальними з точки зору підтримки малого та середнього сільгосптоваровиробника, тому що вони забезпечують сільський розвиток», – підсумував міністр.
ІЦ УАК за матеріалами agrotimes
agroconf.org