Оцінюючи поточний стан посівів ріпаку, очікується високий рівень врожайності, аж до рекордного, що компенсує недосів і призведе до приросту врожаю на 2-3%.
Посушливі погодні умови восени минулого року привели до скорочення посівних площ озимого ріпаку на 19% — до 1050 тис. га, з урахуванням ярої культури збиральні площі озвучуються на рівні 1 млн га.
«В даний час офіційна статистика про збір врожаю ріпаку відсутня, проте регіональні новини про початок збиральної кампанії і перші дані про врожайність підтверджують озвучені вище очікування. Масовий збір врожаю ріпаку в поточному році зсувається на більш пізні терміни за рахунок погодних умов (холодна, затяжна весна, пізніше дозрівання, літні зливи), що, відповідно, зрушує початок активної фази сезону», — відзначають аналітики.
Варто зауважити, що український ринок як і раніше орієнтований на експорт сировини в країни ЄС, попит якого буде підтриманий критичною ситуацією з посівами каноли в Канаді.
Ціни на український ріпак варіюються на високих рівнях, проте волатильність змушує фермера займати вичікувальну позицію, що погіршує ситуацію з пропозицією ріпаку.
ІЦ УАК за матеріалами agropolit
agroconf.org