Після бурхливого зростання в понеділок пшеничні котирування на світових біржах у вівторок залишалися стабільними, проте вчора різко знизилися на тлі активізації продажів трейдерами.
Ринки очікують нових прогнозів USDA по виробництву пшениці в основних країнах-експортерах – США, Канаді, Україні та Росії, що вийдуть наступного тижня. Низька активність покупців на тлі сезонного збільшення пропозицій найближчим часом призведе до зниження цін.
Приморозки та дефіцит опадів погіршують стан посівів пшениці в Бразилії та Аргентині. Водночас прогнози опадів в Канаді та зниження температури в районах Рівнин США знизило ціни на яру пшеницю, і навіть активізація експортних продажів не підтримала котирування.
Вересневі ф’ючерси в США впали:
Дощі затримують збирання врожаю в Європі, тому МСГ Франції знизило прогноз врожаю пшениці на 400 тис т до 36,7 млн т, що все одно на 25,8% перевищить торішній показник. Низькі темпи експорту європейської пшениці також тиснуть на ціни. В сезоні 2021/22 станом на 1 серпня ЄС експортував 962,95 тис т пшениці, що на 53,6% поступається торішньому показнику 1,48 млн т.
Державна агенція Алжира ОАІС придбала на тендері 200 тис т продовольчої пшениці з поставкою у вересні за ціною 320-323 $/т CFR, що підтримає ціни на французьку пшеницю, яку зазвичай купує Алжир.
Турецька агенція ТМО придбала 245 тис т продовольчої пшениці з поставкою 16-30 вересня за середньою ціною 297,4-302 $/т CFR, яка на 40-45 $/т вища, ніж на тендері 12 липня. Проте підсумки тендеру можуть бути скасовані через зависокі ціни, як це сталося з тендером по ячменю.
На біржі в Чикаго ф’ючерси на чорноморську пшеницю також знизилися, хоча й незначно:
Ціни пропозицій російської продовольчої пшениці залишаються на високому рівні 265-275 $/т FOB, проте ціни попиту не перевищують 260 $/т FOB. Якщо Туреччина не скасує тендер, він відчутно підтримає ціни на російську пшеницю, яку традиційно купує країна.
В Росії станом на 3 серпня з 13,8 млн га або 49% площ зібрано 47,4 млн т пшениці з врожайністю 3,43 т/га.
За оцінками Reuters, Єгипет цьогоріч може на 13% скоротити імпорт пшениці на тлі значних запасів останніх 6,5 місяців та посилення контролю за управлінням, транспортуванням та обігом торгівлі пшеницею в країні.
Єгипет та Туреччина є основними покупцями російської пшениці, конкуренція якій посилюється з боку Румунії, Болгарії та України.
ІЦ УАК за матеріалами graintrade
agroconf.org