У Європі агросезон-2021 видався одним із найгірших за останні десятиліття. Спочатку затяжна зима з сильними морозами, згодом надмірні зливи, град зі шквальним вітром, а тепер і вогонь. Про це повідомляє Agrarheute.com.
«Сильна спека з температурою, що перевищує 40℃, викликає катастрофічні лісові та сільські пожежі в Середземному регіоні. Горять поля, ферми, у вогні гинуть люди і тварини. Поки що особливо сильно постраждали Греція, Туреччина і південь Італії. Але пожежі вирують також на Балканах, в Болгарії і Румунії», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі неможливо визначити розміри збитків і виробничих втрат в сільському господарстві та інших областях, адже боротьба з вогнем ще триває.
Лише в Греції площа знищених лісів і орних земель оцінюється в кілька сотень тис. га. За даними Європейської інформаційної системи про лісові пожежі, за 10 днів (до 7 серпня) в країні згоріло майже 57 тис. га. Середня площа пожеж з 2008 по 2020 р. становить 1700 га.
Метеорологічні служби також очікують, що хвиля тепла пошириться на частини Іспанії та Франції, а також країни, які мають більше сільськогосподарське значення, ніж, наприклад, Греція.
Тим часом з Греції та інших постраждалих країн в ЗМІ надійшли повідомлення про те, що чимала частина пожеж могла бути викликана підпалами. Зокрема, влада вже заарештувала кілька людей.
Також повідомляється про підпали і арешти в Туреччині та Італії. На півдні Італії в Сардинії за короткий час в результаті пожежі було знищено понад 20 тис. га лісів, оливкових гаїв і зернових полів. У той час як південь Італії горить, на півночі пройшли сильні шторми і проливні дощі — як і у всій Північній Європі.
«Збиток, нанесений сильними штормами і градом всьому ландшафту північної Італії цим божевільним літом, становить кілька десятків мільйонів євро», — прокоментувала сільськогосподарська організація Coldiretti.
В Україні також горять та вилягають посіви пізніх культур. Загалом, погодні умови агросезону-2021 в країні дивували з одного боку температурними рекордами, а з іншого — негодою. На зміну спеці приходили грози, урагани, шквальний вітер, а з ними надмірна вологість і вилягання посівів. За таких погодних умов аграрії мали різні прогнози щодо майбутньої врожайності.
ІЦ УАК за матеріалами agronews
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше