Будь-яке обмеження щодо максимальної площі земельних ділянок, сконцентрованих у власності однієї фізичної або юридичної особи, повинно мати обґрунтування і бути погоджено всіма зацікавленими сторонами. Таку думку 30 серпня на прес-конференції в Києві висловив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Дзьоба, коментуючи ініціативу народних депутатів із парламентської фракції «Слуга народу», які запропонували в законопроєкті №5771-1 скоротити з 1 січня 2024 р. максимальну площу земельних ділянок.
«Щодо 10 тис. га і 500 га - наше, що будь-який показник має так чи інакше бути обґрунтований. 10 тис. га свого часу було компромісом, відповідно, обґрунтування у нього було таке, що це компромісне рішення, на якому зійшлися учасники прийняття рішення за відповідним законом. Взагалі, будь-яке «кругле» число у мене завжди викликає якусь підозру: незрозуміло, чому 500 га, а не 550 га, 432 га і т.д.», - прокоментував Т.Дзьоба дану законодавчу ініціативу.
Також він уточнив позицію Мінагрополітики - функціонування ринку землі має приносити її власнику максимально можливу суму при її продажу. При цьому чим більше буде створено адміністративних норм і перешкод, «які хтось має буде перевіряти або обмежувати, тим сильніше знижується ліквідність землі і, відповідно, її вартість».
«Ми як міністерство виступаємо за максимізацію базового активу та виконаємо всі дії, якими можемо сприяти його зростанню», - підкреслив заступник міністра.
При цьому він утримався від оцінки шансів прийняття законопроєкту №5771-1 у Верховній Раді України.
ІЦ УАК за матеріалами apk-inform
agroconf.org