У минулому 2016/2017 маркетинговому році, поряд з рекордом з виробництва зернових, Україна встановила ще один рекорд з експорту українського зерна – майже 44 млн тонн. В останні роки Україна експортувала більше 65% свого виробленого зерна, а частка зернових у структурі експорту країни сягнула 17%. Такі цифри свідчать про провідну роль України у забезпеченні світової продовольчої безпеки, на що звернула увагу заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час конференції Global Grain Geneva (Швейцарія).
«Цікавим є той факт, що ще на початку тисячоліття Україна експортувала всього-на-всього 4-5 млн тонн зерна на рік. Сьогодні українське зерно постачається у понад 90 країн світу, з яких близько 20 купляють 1 млн тонн і більше. Згідно з даними міністерства сільського господарства США в 2016/2017 МР в рейтингу найбільших експортерів зернових Україна посіла 3 місце за обсягом поставок ячменю, 4 – по кукурудзі, 6 – по пшениці. У сукупності за обсягом експорту всіх зернових ми стали «срібними призерами», пропустивши вперед лише США», – зазначила заступник Міністра у своєму виступі перед учасниками конференції.
У той же час Олена Ковальова додала, що поточний виробничий потенціал в аграрному секторі України залишається не реалізованих в повному обсязі. При цьому, світові демографічні тренди, а також прогнози розвитку світових економік акцентують увагу на необхідності нарощування сільськогосподарського виробництва з метою забезпечення світової продовольчої безпеки.
Згідно з прогнозом на наступні 10 років, Україна буде орієнтована на збільшення виробництва зернових до 77-80 млн тонн з метою забезпечення експорту на рівні 53-55 млн тонн.
«Водночас подальший системний розвиток зернового сектору України, так й Чорноморського басейну , що підтверджується виступами учасників Форуму, вже в короткостроковій перспективі потребуватиме нагального вирішення завдань з розвитку і диверсифікації зернової логістики. Також ключовою вимогою стає якість зерна» – підкреслила заступник Міністра.
Крім того, нею були озвучені короткострокові та довгострокові прогнози щодо виробництва зернових. Так, незважаючи на незначне зниження врожаю зернових у 2017/2018 МР у порівнянні з минулим сезоном через погодні умови, поточний прогноз урожаю у 63,6 млн тонн є другим за обсягом за всю українську історію. Причому, за оперативними даними, врожай пшениці залишився на рівні минулого року – 26 млн тонн.
Довідково:
Global Grain Geneva – це одна з найбільших і впливових конференцій для тих, хто виробляє, переробляє, купує і торгує різними видами зерна.
Щорічно, більше 1200 делегатів з 65 країн світу зустрічаються в Женеві, щоб дізнатися найостанніші новини і прогнози на майбутній рік, а також укласти угоди і розширити коло клієнтів і постачальників з усього світу.
Прес-служба Мінагрополітики