Україна виступає за поглиблення торговельних відносин з ЄС. Інструментами для цього можуть стати підписання угоди про «промисловий безвіз», перегляд торговельного мита, взаємне відкриття ринку публічних закупівель. Прокоментував Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.
«Європейський Союз – наш серйозний торговельний партнер з питомою вагою торгівлі товарами та послугами понад 40% від загального обсягу. Наразі у нас майже 300 підприємств вже отримали статус уповноваженого експортера та можуть експортувати до ЄС без оформлення сертифікату EUR.1. Також до майже 400 зросла кількість підприємств виробників продукції тваринного походження, умови виробництва продукції на яких відповідають вимогам ЄС. Ми готові якнайшвидше розпочати діалог з прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі відповідно до статті 29 Угоди про асоціацію», - прокоментував Олексій Любченко.
Також, за словами Олексія Любченка, Україна розраховує фіналізувати офіційні переговори щодо підписання АСАА (Угода про взаємне визнання Україною та ЄС процедур оцінки відповідності промислової продукції) або так званий «промисловий безвіз» вже у 2022 році за результатами оціночної місії.
Крім того, Україна здійснила реформування сфери публічних закупівель та виконала всі зобов’язання, передбачені фазами реформ, що є умовами для офіційного визнання стороною ЄС та подальшого взаємного відкриття ринків публічних закупівель.
«Ми взаємодіємо з європейськими партнерами на постійній основі в рамках СОТ, передусім шляхом координації спільних зусиль в органах Організації та у вигляді спільного співавторства щодо низки ініціатив та документів. Ми підтримуємо ЄС щодо розгляду і врегулювання проблем системного характеру у сфері торгівлі, які становлять взаємний торговельний інтерес. Зокрема, ініціативи щодо розробки універсальних правил з питань електронної комерції та дисциплін з внутрішнього регулювання у сфері послуг», - зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України.
ІЦ УАК за матеріалами me
agroconf.org