Вісник створений спільними зусиллями Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки.
У прес-конференції взяли участь Перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко та доцент Київської школи економіки, керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський.
Під час презентації керівник Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Олег Нів’євський відзначив помітне пожвавлення ринку сільськогосподарських земель у вересні.
«Якщо в липні зареєстровано угод сукупною площею 6,4 тисяч гектарів, у серпні – більш як в три рази більше, 16 тисяч, а у вересні – понад 25 тисяч гектарів. Ринок сільгоспземель пожвавлюється, учасники ринку накопичують досвід».
Також, Олег Нів’євський прокоментував перші випадки кредитування під заставу сільгоспземель.
«Кредитування аграрного сектору – це інвестиції в аграрне виробництво, в зростання сектору, а відповідно – і податків і доходів населення, що працює в сільському господарстві. Ми можемо бачити, що вже чотири банки займаються кредитуванням під заставу сільськогосподарських земель, досвід такого кредитування накопичується, відбуваються перші угоди».
Заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко розповів про пропозиції Держгеокадастру щодо покращення алгоритму оцінки вартості земельної ділянок, вироблені завдяки системі моніторингу ринку сільгоспземель.
«Серед іншого, зроблена пропозиція про відсікання екстремальних значень при розрахунку оціночної вартості земельної ділянки. Ми розуміємо, що якщо ділянка продається за кілька мільйонів – це не пов’язано з наміром використати ділянку для сільгопризначення і не має спотворювати цінову картину на ринку сільськогосподарських земель».
ІЦ УАК за матеріалами minagro
agroconf.org