Аукціони із оренди земельних ділянок державної та комунальної власності та продажу паїв уже на повну оголошують у системі Прозорро.Продажі. Нині таких уже понад 200: близько 140 аукціонів оголошено із оренди, і майже 60 – із продажу. Загальна площа ділянок, виставлених на торги у системі Прозорро.Продажі, більше 1 тисячі гектарів.
Для участі в аукціонах із продажу та оренди земельних ділянок, як організаторам, так і потенційним покупцям та орендарям, необхідно зареєструватися на авторизованому електронному майданчику системи Прозорро.Продажі. І уже через новостворений особистий кабінет працювати на земельних торгах.
«Швидко та легко можна зареєструватися на електронному майданчику Української універсальної біржі. Наші клієнти матимуть не лише можливість брати участь у вподобаних торгах, а й отримають повний супровід менеджерів у підготовці. Зручно на майданчику і шукати за фільтрами необхідні лоти у розділі «Земельні ділянки», – інформує директор ТОВ «Українська універсальна біржа» Серій Гладкий. І продовжує: «Для зручного пошуку потрібних лотів на майданчику також створили спеціальний мобільний Земельний бот у Телеграмі. Він сам моніторитиме нові оголошення на Прозорро.Продажі та повідомлятиме вас про аукціони за обраними параметрами: оренда чи продаж, регіон чи навіть за кадастровим номеромділянки. Підписуйтеся та отримуйте цікаві для вас оголошення відразу на свій мобільний».
І ще кілька деталей про земельні торги: для організаторів робота у системі безкоштовна, для потенційних же орендарів та покупців передбачає витрати на реєстраційний та гарантійний внески, за аналогією, як зараз сплачуються за участь в аукціонах із малої приватизації, оренди державного та комунального майна, продажу спецдозволів на видобуток надр та інші.
Головна перевага електронних торгів у системі Прозорро.Продажі та, що інформація про усі аукціони відкрита та доступна для будь-кого, а от дані про учасників торгів закриті до завершення аукціону. Така конфіденційність на етапі подання пропозицій та проведення аукціону унеможливлює корупцію та домовленості. І лише після завершення торгів розкриваються усі дані, які у системі зберігаються протягом трьох років.