Державний єгипетський оператор GASC провів 25 листопада міжнародний та внутрішній тендери по закупівлі рослинних олій, на яких придбав несподівано велику партію соєвої олії – одразу 69 т при запланованих 30 тис т, проте відмовився від закупівлі 10 тис т соняшникової олії через зависоку ціну пропозицій. При цьому ціна імпортної соєвої олії була на 42 $/т вищою, ніж місцевої.
На міжнародному тендері GASC придбав 30 тис т соєвої олії у компанії ADM з поставкою у січні за ціною 1468 $/т CFR, яка відповідає ціні закупівлі на попередньому тендері від 20 жовтня, але на 78 $/т перевищує закупівельну ціну тендеру від 5 жовтня, та на 158 $/т – ціну торгів вересня.
На внутрішньому тендері GASC придбав 39 тис т соєвої олії у 6 місцевих компаній з поставкою у січні за ціною 1426,4 $/т CFR, яка на 3,5% або 48,61 $/т перевищує закупівельну ціну попереднього внутрішнього тендеру від 16 листопада, на якому було законтрактовано лише 8 тис т соєвої олії.
Через надто високі ціни пропозицій GASC відмовився від закупівлі соняшникової олії, хоча 16 листопада придбав 12 тис т соняшникової олії з поставкою у січні за ціною 1425 $/т CFR.
На тлі значного обсягу пропозицій сої та соєвої олії на світовому ринку імпортери, які не готові переплачувати за якість, все активніше купують найдоступнішу та найдешевшу соєву олію.
Лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії після падіння на початку тижня в четвер виросли до 4927 рінггитів/т або 1164 $/т, що відповідає рівню двотижневої давнини.
Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою у грудні – січні виросли до 1420-1440 $/т FOB на тлі дефіциту пропозицій соняшника від виробників, які очікують подальшого підвищення цін.
ІЦ УАК за матеріалами graintrade
agroconf.org