Вчора, 02 грудня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба взяв участь у панельній дискусії «Продуктивність земель сільськогосподарського призначення у контексті політики держави».
Захід організовано Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Під час дискусії Тарас Дзьоба зазначив, що дуже важливим питанням є підвищення обізнаності громадськості про важливість підтримки здорових екосистем та добробуту людей через вирішення проблем, що зростають, в управлінні ґрунтами, боротьбі з засоленням ґрунтів, збільшення інформування про ґрунти та заохочення суспільства поліпшувати здоров’я ґрунту.
Заступник Міністра підкреслив, що цього року було прийнято Закон України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», яким з 1 липня 2021 року відкрито ринок землі, який пов'язаний з питаннями охорони ґрунтів, їх якості та системи їх використання.
«Україна, є одним із значних експортерів окремих видів сільськогосподарських товарів, що безумовно відіграє значну роль у формуванні продовольчої безпеки. І тому, ми повинні формувати політику таким чином щоб це збільшення не йшло за рахунок деградації ґрунтів, засолення ґрунтів, неправильних практик, що в довготривалій перспективі призведе до суттєвих втрат», - зазначив Тарас Дзьоба.
Також в ході обговорення Тарас Дзьоба висловив свою позицію щодо необхідності цифровізації аграрної галузі та виведення аграрної політики держави на новий рівень. Зокрема, заступник Міністра наголосив, що потрібно об'єднати зусилля провідних наукових інституції, бізнесу, міністерства, для того щоб в основі використання цифрових даних були побудовані рішення, які дозволять комплексно і ефективно моніторити ситуацію використання ґрунтів.
Під час заходу відбулося підписання Меморандуму між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Українським Ґрунтовим Партнерством. Об’єднання зусиль сторін-підписантів Меморандуму сприятиме формування єдиного інформаційного простору у сільськогосподарській галузі.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагро
agroconf.org